KARATECY Z GDOWA MISTRZAMI POLSKI

Alicja Faszczowa, Szymon Piskorski, Dominik Piskorski i Karol Frączek medalistami Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, rozegranych 14-16 kwietnia 2023 w Wieliczce. Karatecy na co dzień trenują w Gdowie pod okiem senseia Bogusława Nowaka. Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice – Kraków wywalczyli podczas Mistrzostw Polski w Wieliczce w sumie 98 medali (34 złote, 35 srebrnych i 29 brązowych). Klub zwyciężył też w klasyfikacji generalnej zawodów.

Zawodnicy w Wieliczce spisali się znakomicie osiągając następujące wyniki:

Alicja Faszczowa
– złoty medal w kata indywidualnym
– brązowy medal w enbu

Szymon Piskorski
– złoty medal w kata indywidualnym
– srebrny medal w kumite indywidualnym
– srebrny medal w kata drużynowym

Dominik Piskorski
– srebrny medal w kata indywidualnym
– brązowy medal w kumite indywidualnym
– srebrny medal w kata drużynowym

Karol Frączek
srebrny medal w kumite indywidualnym

W Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wystartowało 722 zawodników z 35 klubów w Polsce. Najliczniejszą reprezentację stanowili karatecy z gdowskiego klubu. Zmagania odbyły się w 8 kategoriach wiekowych. W sumie przeprowadzono 105 konkurencji. Zawody trwały 3 dni, od piątku do niedzieli. Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy i młodzieżowcy, drugiego juniorzy młodsi,
juniorzy oraz dzieci z grupy A i B (9, 8, 7 lat i młodsi), z kolei niedziela należała do dzieci z grupy C i D – zawodników w wieku 10-13 lat. Walki były zacięte, a pojedynki często niezwykle wyrównane. Niełatwo było sędziom wyłonić najlepszych. Bardzo liczne grupy (po 30-40 zawodników) i dobry poziom techniczny startujących, nie ułatwiały zadania. Najliczniejszą grupę zgromadziła konkurencja kata juniorów młodszych – wystartowało tu aż 46 zawodników. Wśród juniorek młodszych do kata zgłosiło się 45 zawodniczek. Podczas sobotnich rozgrywek odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski. W czasie uroczystości odbyła się prezentacja klubów, koncert muzyki japońskiej, pokazy naszych karateków z Domu Środowiskowego w Gruszkach oraz finały najstarszych kategorii wiekowych. Po zakończonych finałach i dekoracjach przyszedł czas na Sayonara party, ciepły posiłek dla zgromadzonych i koncert zespołu Latające Talerze.

W klasyfikacji generalnej klubów zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice. Na drugim miejscu uplasowała się Akademia Sportu Chikara. Trzecią pozycję zajął Klub Karate
Tradycyjnego Płock, a tuż za nim – z różnicą jednego punktu – Klub Karate Tradycyjnego Chidori. System PUKT pozwolił na sprawne i profesjonalne przeprowadzenie Mistrzostw Polski. Na stronie live.pukt.pl  można było cały czas śledzić aktualny harmonogram i wyniki konkurencji. Przez 3 dni zawodów uczestnicy i rodzice skorzystali z tej opcji ponad 9 000 razy. W 3-dniowej imprezie wzięło udział w sumie ponad 1000 uczestników (722 zawodników, 80 coachów, 35 sędziów, 40 osób z obsługi technicznej oraz setki rodziców i opiekunów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy byli z nami i współtworzyli to wydarzenie! W organizację było zaangażowanych wiele osób, nie tylko firmy zajmujące się obsługą techniczną, medyczną czy cateringową, ale przede wszystkim rzesza wolontariuszy – karateków i sympatyków Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków, bez których pomocy tej imprezy nie udałoby się przeprowadzić. Jesteście wielcy! Dziękujemy!

– podsumowali Organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia była Polska Unia Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków, Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND oraz Fundacja Ruchu i Promocji Zdrowia wraz z Przedszkolem Sportowo – Tanecznym Tygrysek – fundatorami czeków dla zwycięzców.

Wielkie brawa dla Alicji Faszczowej, Szymona Piskorskiego, Dominika Piskorskiego i Karola Frączka oraz senseia Bogusława Nowaka!

Foto i źródło: Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content