Kandydaci do parlamentu debatowali w Gdowie

silhouettes-776667_1920

Inicjatywę zorganizowania debaty  kandydatów  w naszym okręgu wyborczym  podjął wójt gminy Gdów, a jej celem było  przedstawienie mieszkańcom poszczególnych osób oraz prezentacja ich programów wyborczych. Każdy, kto ubiega się o mandat w zbliżających się wyborach parlamentarnych mógł zgłosić swój udział  w debacie. Ostatecznie na spotkanie z wyborcami stawili się:

 -Łukasz Figiel (Komitet Wyborczy KORWiN)

 -Leszek Rajtarski (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP)

 -Urszula Rusecka (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

 -Ludwik Węgrzyn (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe).

 -Krzysztof Stec (kandydat na posła z Komitetu Wyborczego Wyborców „Kukiz’15”).

Niestety, poniedziałkowy, niespodziewany atak zimy i problemy w dostawie prądu spowodowały, że  na spotkanie dotarło zaledwie kilkunastu zainteresowanych mieszkańców naszej gminy. Nie udało się również dotrzeć  Elżbiecie Achinger (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP), która z powodu złych warunków atmosferycznych odwołała swój udział.

Każdy z kandydatów zaprezentował swój program wyborczy starając się zawrzeć w nim główne zagadnienia przewidziane w programie debaty: rolnictwo (działania skierowane do rolników i rozwój obszarów wiejskich), polityka prorodzinna i pomoc społeczna (pomoc rodzinom wielodzietnym, przeciwdziałanie bezrobociu, pomoc osobom niepełnosprawnym i seniorom) oraz oświata (funkcjonowanie systemu oświaty i jego reformowanie).

Nie zabrakło również pytań od mieszkańców i dyskusji pomiędzy samymi kandydatami. I chociaż sala w Centrum Kultury nie pękała w szwach, a brak ogrzewania dawał się we znaki, to dyskusja o programach poszczególnych partii chwilami miała gorący przebieg, o czym przekonali się ci, którzy mimo utrudnień, dotarli na spotkanie.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content