ZDW instaluje kamery przy drogach.

W ubiegłym tygodniu do redakcji przyszła prośba o informacje na temat kamer zamontowanych przy drogach wojewódzkich. Wielu z nas, którzy przejeżdżają w Gdowie ul. Krakowską oraz ul. Łapanowską z pewnością zastanawiają się w jakim celu zostały one zamontowane

Zarząd Dróg Wojewódzkich realizował projekt pn. „Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce”. Na ten cel przeznaczono 11 mln złotych z czego 85% to środki pozyskane z Unii Europejskiej Projekt.

Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce zakładał budowę inteligentnego systemu transportu składającego się m.in. ze stacji monitorowania natężenia ruchu, stacji monitorujących warunki atmosferyczne oraz stan nawierzchni dróg, stacji monitoringu wizyjnego i tablic informacji drogowej.

Z informacji uzyskany z ZDW wynika, że urządzenia montowane są przy drogach wojewódzkich i krajowych na terenie całego Województwa Małopolskiego (102 lokalizacje), a ich zadaniem będzie stałe monitorowanie natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni dróg, zarządzanie ruchem oraz na bieżące informowanie użytkowników/kierowców o warunkach panujących na drogach Województwa Małopolskiego.

Jak dowiedział się portal Mój Gdów oprócz dwóch urządzeń, które są już zainstalowane; rondo na ul. Krakowskiej( przy drodze 966) oraz przy boisku sportowym na Zagaju(droga wojewódzka 966) będzie zamontowane jeszcze jedno urządzenie. Rozlokowane zaplanowano na DW 967 za skrzyżowaniem typu rondo z ulicą Bocheńską w stronę Marszowic.

Po wprowadzeniu tego systemu będziemy mogli zapoznać się z czasem przejazdów do sąsiednich miast i miasteczek. Czekamy na efekty!

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content