Kacper Turecki na podium Grand Prix!

Na zawodach z cyklu Grand Prix Polski żaków, rozegranych w dniach 20-22 stycznia w Gdańsku znakomicie spisali się młodzi zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki. Zawody zgromadziły ponad 160 zawodniczek i zawodników z całej Polski w gronie których znaleźli się Aleksandra Guzik i Kacper Turecki.
Od początku zawodów Ola i Kacper grali bardzo dobrze. Przez fazę grupową przeszli bez żadnych problemów i znaleźli się wśród 32 najlepszych zawodników. I w tym gronie pokazali, że zaliczają się już do najlepszych w Polsce. Po dwóch pewnych wygranych znaleźli się w pierwszej ósemce zawodów i stanęli do walki o medale. Na drodze do podium Ola zagrała z Wróbel (LTSR Buczek), a Kacper z Maciejewskim (MOSiR Dukla). Ola uległa swojej rywalce (późniejszej zwyciężczyni turnieju) 0:3, a Kacper odniósł zwycięstwo 3:1 awansując do półfinału. Tam stoczył wspaniały pojedynek z Alanem Kulczyckim, który został uznany za najlepszy pojedynek całego turnieju. Po meczu stojącym na „bajecznym” poziomie Kacper przegrał 0:3, ale do wygranej naprawdę zabrakło niewiele, trochę siły i szczęścia. Ten pojedynek zadecydował, że Kacper zajął 3 miejsce.
Jest to olbrzymi sukces zawodnika, który udowodnił, że 3 miejsce zdobyte w Lidzbarku
Warmińskim nie było przypadkowe. Ola ostatecznie zajmuje 7 miejsce, co też należy uznać za wielki sukces zważywszy, że tak na poważnie zajmuje się tenisem dopiero od dwóch lat (Kacper od 4). „Kacper zagrał życiowy turniej. Naprawdę niewiele mu zabrakło, aby ograć nr 1 w Polsce czyli Alana. Ola jeszcze bardzo mocno przeżywa swoje występy, co powoduje u niej dodatkowy stres i zdenerwowanie, ale powoli goni czołówkę. Obydwoje powtórzyli swoje wyniki z pierwszego GP, co daje im wysokie 4 (Kacper) i 5 miejsce (Ola) w klasyfikacji generalnej żaków. Dziękujemy rodzicom, zawodnikom z Nowego Targu i Piotrowic za wsparcie. Ich doping bardzo moim zawodnikom pomagał. Zresztą atmosfera na zawodach była znakomita” – podsumowała występ swoich zawodników pani trener Paulina Krużel.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Moi zawodnicy dokonali dużego wyczynu, który mam nadzieję uczyni z tenisa jeszcze bardziej popularną dyscyplinę sportu i przyczyni się do promocji klubu, gminy i powiatu.Zapraszam wszystkie chętne dzieci na zajęcia, które w ferie zimowe będą odbywać się na nowej hali przy Gimnazjum w Gdowie. Będzie możliwość potrenowania z „małymi mistrzami dodaje z radością pan prezes Rokicia.
Wojciech Biernat

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content