Już za tydzień I Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne Kuter Port

Przypominamy, że już za tydzień rozpocznie się I Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne Kuter Port.Na terenie Strefy Plaża w Nieznanowicach znajdzie się w sumie kilkadziesiąt pojazdów militarnych. Zorganizowane zostaną pokazy i prezentacje. W programie m.in.: jazda dynamiczna, TankCrash, strzelnica wojskowa, przejażdżki wybranymi pojazdami, Bitwa na Kolory i wiele więcej. Będziecie mogli porozmawiać z pasjonatami i znawcami tematyki militarnej. W prawdziwej kuchni polowej będzie można zakosztować wojskowej kuchni. Poczujecie się jak na prawdziwym poligonie.

Kumulacja atrakcji przypada na weekendy 12–13 września, 19–20 września oraz 26 września.

Udział w imprezie będzie biletowany wg cennika plażowego obowiązującego od 1 września (cennik na

www.kuterport.pl/plaza). Atrakcje dodatkowe, jak np. przejażdżki czy strzelnica, są dodatkowo płatne. Na stoiskach sprzedażowych będzie można zakupić odzież, obuwie, akcesoria wojskowe i inne. 

W czasie wydarzenia zostanie zorganizowana zbiórka na pomoc Maksymilianowi, który cierpi na rzadką chorobę Niemanna-Picka typu C. Jego miesięczna rehabilitacja i terapia lekowa kosztuje 12 tys. zł, jednak te środki umożliwiają mu zachowanie obecnej sprawności, chociaż na co dzień porusza się przy pomocy drugiej osoby. Max bardzo interesuje się militariami, a szczególnie pojazdami wojskowymi. Jako pasjonat militariów, również do nas przyjedzie i weźmie udział w wydarzeniu. Złotówka z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana na wsparcie Maksa. A jeśli nie będziecie mogli do nas dotrzeć, możecie też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Siepomaga. Szczegóły i nr konta na załączonej grafice.

Co będzie można zobaczyć w Kuter Porcie? To tylko kilka z propozycji, wszystkiego nie możemy zdradzić:

  • haubica 2S1 „Goździk” kontra samochód osobowy. Blisko 16-tonowy gąsienicowy potwór vs. zwykłe auto. Prawdziwy Tank Crash na żywo na specjalnym poligonie. Możliwa będzie także przejażdżka Haubicą 2S1 „Goździk”
  •  radziecki trzyosiowy, sześciokołowy samochód ciężarowy URAL 375D
  • czechosłowacka ciężarówka wielozadaniową PRAGA V3S
  • polski terenowy samochód ciężarowy STAR 266
  • radziecki samochód terenowy UAZ 469
  • broń palną z prywatnej kolekcji Krzysztofa Pawlaka (w dniach 12–13 września i 19–20 września). Kolekcja jest ogromna, znajduje się w niej broń palna od czasu konstrukcji na nabój scalony do czasów współczesnych.
    Obejmuje karabiny, pistolety, pistolety maszynowe, rewolwery, ckmy, rkmy … konstrukcje polskie, niemieckie, radzieckie, belgijskie, angielskie, amerykańskie… i wiele, wiele więcej.
    O szczegółach będziecie mogli porozmawiać z kolekcjonerem.

ponadto:

Pasjonaci z Małopolskiej Filmowej Grupy Rekonstrukcyjnej, którzy będą reprezentować Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, zaprezentują (w dniach 13 i 20 września) na swoim stoisku m.in. broń używaną w okresie II wojny światowej oraz mundury z tego okresu, które nosili żołnierze z 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej, Pułku Ułanów Karpackich oraz mundury żołnierzy Wermahtu. Przywiozą również motocykl w barwach Pułku Ułanów Karpackich z okresu walk w Północnej Afryce po obronie Tobruku.

Ale, uwaga! Będzie go można nie tylko obejrzeć, ale motocykl zostanie także podstawiony do wożenia dzieci i młodzieży, a część dochodu z przejażdżek będzie przeznaczona na wsparcie Maksa 
 
 
Partnerami wydarzenia są:Gmina Gdów, Centrum Kultury Gdów, Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski”, Fundacja GROT.
 
Patronat medialny sprawuje Mój Gdów, Bochnia Brzesko z bliska oraz Twoje-Miasto.pl.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content