Już za 2 tygodnie Festiwal w Podolanach

Do rozpoczęcia XIV Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych zostało niespełna 2 tygodnie. Już 18 i 19 czerwca spotkamy się przy scenie plenerowej w Podolanach.

Festiwal ma charakter ogólnopolski. W tym roku zgłosili się chętni z 23 ośrodków: Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu około 230 artystów i 95 opiekunów.

Co roku Fundacja z Podolan może liczyć na nieocenioną pomoc organizacyjną ze strony Gimnazjalistów z Dobczyc, Harcerzy z Marszowic, a także druhów lokalnych OSP i Pań z KGW.

Uczestnicy festiwalu, którzy często przyjeżdżają z daleka, mają zapewnione noclegi w okolicznych hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, a o ich wyżywienie dba firma cateringowa, która wygrała przetarg.

Budżet Festiwalu to ok. 150 tys. zł. Znaczną część wydatków, ponad 80 tys.,  Fundacja pokrywa z dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Także Starostwo Powiatowe w Wieliczce wsparło organizację Festiwalu dotacją w wysokości 7 tys., a reszta to pieniądze z Fundacji w Podolanach i darowizny od sponsorów.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników Festiwalu, ale także osób odwiedzających.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 10-tej, od eliminacji konkursowych. Wieczorem o godzinie 18-tej poznamy laureatów nagród, a dwie godziny później wystąpi zespół Turnioki. Zabawa taneczna pod gołym niebem zaplanowana jest do północy, pod okiem DJa EMIS.

Niedzielne świętowanie zaczniemy plenerową Mszą o godzinie 11-tej. Tego dnia zaplanowano trzy występy zaproszonych gwiazd, a będą to: zespół Papa D, S.T.O.R.M- zespól rokowy oraz Bogdan Borowski, występujący niegdyś z zespołem Milano. Ponadto w Niedzielę odbędzie się gala laureatów z sobotniego konkursu oraz występy artystyczne lokalnych zespołów i grup.

Tuż przed zakończeniem Festiwalu zostaną rozlosowane nagrody w loterii fantowej.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Podolan.

Szczegóły wraz z harmonogramem znajdą Państwo na plakacie.

PLAKAT FESTIWAL2016

zobacz też tutaj

źródło: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content