Już w niedzielę odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Święta Ziemi Gdowskiej- zobacz kto dla Was zagra?

Już w najbliższą niedzielę, odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Święta Ziemi Gdowskiej. Wydarzenie rozpocznie występ Kosmokwaków, które zapraszają do zabawy najmłodszych widzów. Zespół zadebiutował 20 lat temu w telewizji Polsat takimi piosenkami jak „Brum, brum”, „Ene due” czy „Misio komputerowy”, którymi zyskał sobie ogromną popularność, szczególnie wśród dzieci. Kosmokwaki, czyli Kwakot, Monia i Kwanio to trzy barwne postacie, charakteryzujące się niezwykłym wyglądem przypominającym w pewnym stopniu kaczkę, a także bliżej nieokreśloną, fantazyjną istotę z kosmosu. Oprócz nietypowego wyglądu potrafią również w oryginalny sposób śpiewać. I robią to jak na Kosmokwaki przystało – odrobinę kaczym głosem.  Kosmokwaki cieszą się szczególnym uznaniem wśród najmłodszych, a także wśród rodziców dzieci budzą sympatię. O dużej akceptacji ze strony słuchaczy świadczy spora ilość zagranych przez Kosmokwaki koncertów w całym kraju.

Po koncercie dzieci będą mogły w cenie biletów korzystać z takich atrakcji jak: warsztaty plastyczne- pastelinki, spotkanie z pszczelarzami, dmuchańce czy wioska indiańska. Za dodatkową opłatą będzie także mozliwość przejażdżki kucykiem. 

W tym czasie dla nieco starszej publiczności zagrają zespoły dobrze znane gdowskiej publiczności: B.L.U.E i Tequila Band.

Członkowie zespołu  B.L.U.E. pochodzą z Gdowa i okolic. Zespół działa od listopada 2017 roku i od ponad dwóch lat tworzy autorską muzykę, z pogranicza pop-rocka. Utwory ich traktują o  relacjach międzyludzkich. W skład zespołu wchodzą: Szymon Ciszek – wokal, Stefan Chyrc – gitara, Marcin Łosiowski – bass oraz Arek Pajorski – perkusja.

Zespół Tequila Band to grupa profesjonalnych i kreatywnych muzyków. Półfinaliści programu Disco Star. Połączenie ich muzyki z doświadczeniem i zaangażowaniem tworzy niepowtarzalny klimat na każdej imprezie. Grają od ponad 10 lat na weselach, bankietach i imprezach plenerowych.

O godzinie 18.00 zostaną wręczone nagrody laureatom „Ogrodu Serce Mocniej Zabiło” organizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie.

Wszystkich uczestników wydarzenia organizatorzy zapraszają do strefy gastronomicznej, gdzie będzie można nabyć zarówno ciepły posiłek jak i chłodne lody, domowe wypieki, watę cukrową i napoje.

W czasie Pikniku wolontariusze będą zbierać pieniądze na leczenie Kubusia Suchodoły, który cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Zachęcamy do wsparcia akcji.

Bilety w cenie 5 zł/dziecko i młodzież i 10 zł/dorosły można nabyć jeszcze dziś (piątek) w Centrum Kultury w Gdowie do godziny 15.30 lub od godziny 16.00 w dniu imprezy przy wejściu na Zarabie w Gdowie. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z regulaminem (REGULAMIM-PIKNIK-RODZINNY-Z-OKAZJI-ŚWIĘTA-ZIEMI-GDOWSKIEJ). Ilość miejsc ograniczona.

Samochody będzie można zostawić na parkingu na Zarabiu przy Strefach rekreacji oraz na tymczasowo utworzonym parkingu na boisku „Zagaje” (przy wjeździe na Zarabie). Ponadto przypominamy, że parkingi w Gdowie znajdują się m.in na placu przy Urzędzie Gminy, za remizą OSP, pod kościołem- obok sklepu GS, oraz przy budynku Szkoły Podstawowej w Gdowie na ul. Szkolnej.

Pamiętajcie o zabraniu maseczek!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content