Już w najbliższy czwartek w Gdowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat

Przypominamy, że w czwartek, 11 lutego 2021 w Gdowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Na parking przy Ośrodku Zdrowia (ul. Młyńska 402) podjedzie mammobus, w którym w godzinach od 9-16 będą przeprowadzane badania. Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 12 6330218, 503 777 651

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach: 1971-1952), które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do
    wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Przypominamy o badaniu także Paniom, które nigdy nie wykonywały mammografii!

Centrum Medyczne Maszachaba, organizator projektu, informuje, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentek oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety.
Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zachęcamy uprawnione Panie do zgłoszeń na bezpłatne badanie profilaktyczne.
Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

MAMMOGRAFIA – badam się!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content