Już w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka krwi w Gdowie oraz sprzątanie Raby

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę, 18 kwietnia, odbędą się dwie akcje społeczne:

  1. Zbiórki Krwi w Gdowie

18 kwietnia w budynku Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa będą czekać na ochotników chcących podzielić się z innymi drogocennym darem krwi, w godzinach: 9.00-13.00.

Zbiórka odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych dawców, dezynfekcji rąk oraz zasłanianiu nosa i ust maseczką.

Ważna informacja dla dawców po szczepieniu przeciw Covid-19:

 Po szczepieniu obowiązuje dyskwalifikacja czasowa od oddania krwi lub jej składników:
– 7-dniowa w przypadku szczepionek firm Pfizer/BioNTech oraz Moderna,
– 28-dniowa w przypadku szczepionki firmy AstraZeneca.

 W przypadku wystąpienia reakcji poszczepiennej – można oddawać krew lub jej składniki 7 dni po całkowitym ustąpieniu objawów tej reakcji.

Więcej informacji na temat oddawania krwi znajdziesz na stronie: rckik.krakow.pl/

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!

2. Sprzątanie Raby

„Przyjaciele Raby” jak co roku wspólnie z gminami Gdów i Dobczyce organizują wiosenną akcję sprzątania naszej rzeki.

Akcja odbędzie się w niedzielę, 18 kwietnia 2021 r. Organizatorzy zapraszają do indywidualnego zbierania śmieci wzdłuż brzegów Raby i w wodzie. Pamiętajmy przy tym o zachowaniu reżimu sanitarnego: odpowiedniej odległości od innych osób, noszeniu maseczki i rękawic, a później dezynfekcji rąk.

Zebrane odpady można pozostawić w workach pod nowym mostem w Dobczycach (na prawym brzegu od strony strefy przemysłowej) oraz w Gdowie przy starym moście, na lewym brzegu przy koszach na śmieci obok promenady. Jeśli ktoś nie da rady w niedzielę, może posprzątać w sobotę i zostawić worki we wspomnianych miejscach.

Worki i rękawice będzie można odebrać o godz. 9:30 w Dobczycach na parkingu przy starym moście, obok Szkoły Podstawowej Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego.

Wiosenne sprzątanie raby

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content