Już niebawem Trzeci Bal Seniora

Już niebawem Trzeci Bal Seniora. O przygotowaniach do wydarzenia rozmawiamy z Paniami Wandą Palonek i Bogumiłą Skowronek- przedstawicielkami Rady Seniora Gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizatora balu.

MG: Słyszałam, że przygotowania do balu idą pełną parą. Proszę nam o nich opowiedzieć.

BS: Bal odbędzie się 8 lutego w Remizie OSP w Gdowie, tak jak w poprzednich latach. Mamy już zarezerwowany zespół, który zagra nam na żywo. Ci, którzy bawili się z nami rok temu znają ich, to Państwo Zegarlińscy z zespołu „50+”.  Dogrywamy sprawę posiłków, jest już plakat i rozpoczynamy sprzedaż biletów.

MG: Organizatorem Balu jest Uniwersytet Trzeciego Wieku, a kogo zapraszacie na Bal?

WP: Wszystkich chętnych, mamy nadzieję, że razem ze słuchaczami UTW będą się bawić inni Seniorzy. Zapraszamy zarówno pary jak i singli. Proszę nie rezygnować z udziału tylko z tego powodu, że nie macie Państwo towarzystwa. Zapewniamy, że na balu towarzystwa nie zabraknie i każdy będzie się dobrze bawić, co pokazały nam poprzednie bale.

BS: UTW jest organizatorem, ale chciałabym podkreślić, że pomysłodawcą I Balu była Pani Edyta Trojańska-Urbanik, kierownik naszego uniwersytetu. Mamy też wsparcie Pana Wójta, któremu pomysł Balu bardzo się spodobał. Pani Edyta bardzo pomaga nam z organizacją. Korzystając z okazji bardzo im dziękujemy za wsparcie i pomoc.

MG: Czy szykujecie jakieś dodatkowe atrakcje?

BS: Tak, koleżanka Wanda już szykuje własnoręcznie robione kotyliony. Tak jak w ubiegłych latach Panie będą mogły je zakupić dla Panów. W rewanżu Panowie będą mogli kupić Paniom czekolady, kiedy nadejdzie czas na walc czekoladowy. Ten pomysł bardzo się spodobał w poprzednich edycjach i chcemy go kontynuować.

WP: Tym bardziej, że pomysł z kotylionami nawiązuje do naszej młodości, kiedy idąc na bal karnawałowy byliśmy „wyposażeni” właśnie w kotyliony.  Z atrakcji szykuje też coś nasza sekcja taneczna z UTW, ale szczegółów nie zdradzamy.

MG: Czy Państwo jako organizatorzy macie jakieś oczekiwania co do stroju?

BS: Każdy zakłada to w czym dobrze się czuje, choć nie ukrywamy, że dodatki karnawałowe jak pióropusze czy maski są mile widziane.

MG: Jak wspominają Panie poprzednie bale?

WP: Bardzo miło, była naprawdę fantastyczna zabawa, kiedy kończyliśmy po godzinie 2 w nocy nie wszyscy chcieli opuścić parkiet. W zeszłym roku sprzedałyśmy ponad 120 biletów. Ludzie naprawdę dobrze się bawili, chętnych do tańca nie brakowało.

BS: Także po balach dostawałyśmy informacje od uczestników zabawy, że jedzenie bardzo smakowało, że obsługa była bardzo miła no i oczywiście wszyscy chwalili zespół. W tym roku niektórzy nas pytali o Bal zanim pojawiły się pierwsze informacje. To cieszy, że po dwóch edycjach nasze wydarzenie już jest u niektórych w kalendarzu imprezą cykliczną.

MG: Gdzie można zakupić bilety na bal?

BS: W tym roku ja zajmuję się sprzedażą biletów. Można do mnie zadzwonić: 695 255 283, to umówimy się na dogodny termin i miejsce odbioru biletu. Mieszkam w Gdowie, więc nie będzie problemu.

WP: Bilety kosztują 70 zł os osoby. I tak jak mówiłyśmy zapewniamy muzykę na żywo, dania gorące, zimną płytę i napoje. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Kilka zdjęć z przygotowań i kilka wspomnień z ubiegłego roku:)

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content