Już jutro w Centrum Kultury spotkanie z podróżnikiem Jędrzejem Majką

Już jutro w Centrum Kultury w Gdowie o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”. Gościem specjalnym będzie podróżnik Jędrzej Majka, który zdradzi nam sekrety na temat przypraw, z którymi zetknął się w czasie światowych wojaży. Będzie można dowiedzieć się, m.in. która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem i jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?
Moje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczęło się przed laty, kiedy wpłynąłem statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeżdżę, fotografuję, piszę i opowiadam. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczam na kolejne wyjazdy– mówi Jędrzej Majka.
Pana Jędrzeja mogliśmy poznać jako autora książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. Ponadto jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych oraz spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury, na których opowiada o zmieniającym się świecie i podróżowaniu. Napisał też książkę „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat” wydaną w Krakowie w 2019.
Na spotkanie obowiązują zapisy: tel 12 251-48-32 wewn. 212 (zapisy prowadzi GOPS w Gdowie).
Więcej informacji o Panu Jędrzeju można znaleźć na stronie internetowej: www.jedrzejmajka.pl 

Spotkanie zorganizowano w ramach programu „My Kobiety”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie.
 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content