Już jutro Dzień Bezpieczeństwa

Jutro, 5 kwietnia, w Gdowie odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa.  Zachęcamy do udziału w nim wszystkie pokolenia: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkim zależy, aby na drogach było bezpiecznie, a na to mają wpływ nie tylko kierowcy, ale i piesi. Przyjdź, zobacz, dowiedz się czegoś nowego, przypomnij sobie co jest ważne!

Program wydarzenia (5 kwietnia, Gminna Hala Sportowa oraz aula Gimnazjum w Gdowie):

10:00 – 13:00 – BEZPIECZNY MALUCH – Miasteczko Ruchu Drogowego wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego  Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

11:00 – 12:30 – BEZPIECZNA MŁODZIEŻ – ROAD SHOW – Międzynarodowy program edukacyjny na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Czym jest Road Show? Road Show to emocjonalny, multimedialny program edukacyjny dla młodzieży w wieku 15-24 lat przedstawiany na specjalnie przygotowanej do tego scenie. Bardzo ważną rolę w całym spotkaniu odgrywa odpowiednio skonstruowany nastrój, punktowe oświetlenie, muzyka i efekty dźwiękowe. Program zawiera w sobie efekty audiowizualne, informacje, refleksje i zeznania bezpośrednich świadków i uczestników wypadku drogowego z regionu w którym prowadzony jest Road Show. Młodzież spotyka się m.in. z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Fizjoterapeutami, ofiarami wypadków drogowych.

13:00 – 14:00 – BEZPIECZNY SENIOR – spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (aula Gimnazjum w Gdowie)

Organizatorzy:
Gmina Gdów,
Radio Kraków – Radiostrada,
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie,
Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, 
Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content