Już dawno nie było tak dobrze z naszym powietrzem

W ostatnim czasie różne media informowały o znacznie przekroczonych wskaźnikach jakości powietrza, o smogu, od którego nie da się uciec, o darmowej w związku z tym komunikacji miejskiej w Krakowie. Dziś mamy dla Was całkiem inne informacje, i wreszcie dobre, a nawet bardzo dobre.

Po raz pierwszy od bardzo dawna (jak nie po raz pierwszy od ich założenia) nasze pyłomierze wskazują 0 lub 1. Na mapach, gdzie możemy sprawdzić jakość powietrza w końcu zrobiło się zielono, a  nawet niebiesko.

Przypominamy, że na terenie naszej gminy zainstalowanych zostało 5 pyłomierzy: dwa w Gdowie, w Wiatowicach, Zręczycach i na Jaroszówce. Każdy z nas może sprawdzić w danej chwili jakość powietrza. Wystarczy wejść na stronę www.looko2.com i wybrać interesującą nas lokalizację.

A tak oto przedstawia się mapa z godziny 11.15:

gdzie kolor niebieski oznacza jakość powietrza bardzo dobrą, a kolor zielony-dobrą (odpowiednio: IJP: 0-1 dla koloru niebieskiego, 1-3 dla koloru zielonego).

Potwierdza to inny serwis: www.smog.imgw.pl- system prognozowania rozprzestrzeniania zanieczyszczeń powietrza:

Możesz też zainstalować na swoim telefonie aplikację „Kanarek”, wówczas będziesz mógł na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w interesujących Cię lokalizacjach na swoim telefonie.

Podgląd z telefonu „Kanarka” :

100% odpowiada normie 50 ug/m3

źródło: www.smog.imgw.pl; www.looko2.com

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content