Już 18 czerwca festyn „Bezpieczne wakacje” z licznymi atrakcjami.

Niedziela 18 czerwca 2023 r. będzie wielkim świętem dla wszystkich! Już po raz drugi na gdowskie Zarabie zjadą się wspaniałe motory służb mundurowych na zlot „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Będą też festyn „Bezpieczne wakacje” w Gdowie, Zawody Motorowerowe o Puchar Wójta Gminy Gdów na zbiorniku wodnym w Marszowicach, Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na boisku „Zagajanka” w Gdowie oraz piknik ekologiczny – 18 czerwca zapowiada się więc niezwykle interesująco a wydarzenie, podobnie jak przed rokiem, cieszyć się będzie zapewne dużą frekwencją mieszkańców dla których Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Mottem przewodnim festynu będzie bezpieczeństwo na drodze i podczas wakacji.

Ten dzień będzie świętem dla miłośników motoryzacji, ceniących sobie promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. Podobnie jak przed rokiem, Zarabie w Gdowie wypełnią motocykle służb mundurowych, które przyjadą w tym dniu na zlot na Zarabie. (tutaj można przeczytać Regulamin zlotu) Wśród nich jury wybierze ten najładniejszy, a jego właściciel otrzyma Puchar Wójta Gminy Gdów. Dla każdego z uczestników przewidziano upominki w postaci kominów IPA i naklejek. Będzie też doskonała okazja, by zobaczyć z bliska samochody rajdowe oraz zabytkowe. Swe umiejętności zaprezentuje 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, będzie też prezentacja sprzętu antyterrorystycznego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także  turniej sprawności jazdy, poznanie historii policji, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i noszenia odblasków oraz zawody strzeleckie ASG. Zaplanowano liczne wystawy, na których będzie można zobaczyć broń palną, radiowozy i alkogoogle, psy policyjne, samochody rajdowe oraz zabytkowe. Dzieciom zostaną także przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie przeprowadzi testy na kartę rowerową, zaprosi do malowania znaków i pokazów udzielania pierwszej pomocy. Jak poruszać się bezpiecznie na rowerze zostanie przypomniane przez w ramach warsztatów plastycznych „Bezpiecznie na rowerze”. O oprawę muzyczną zadba zespół „Potupaja”, który zaprezentuje się o godzinie 16-tej. Na godzinę 18-tą zaplanowano wielką pianę – party, zabawa w pianie z pewnością ucieszy szczególnie najmłodszych uczestników

– zachęcają Organizatorzy. 

 

W czasie wydarzenie zbierane będą środki na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjnego w Podolanach. Najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił na otwartym treningu karate. Tajniki kickbixingu zaprezentuje natomiast Rafał „Baca” Szaflarski. Na scenie wystąpi także grupa tańca nowoczesnego FUN SQUAD trenującego na co dzień w Centrum Kultury w Gdowie pod okiem trenerki tańca nowoczesnego – Sary Dąbrosz. W zamian za przyniesione baterie będzie można otrzymać sadzonki roślin miododajnych. Do swoich stoisk zaproszą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz Ekodoradca Gminy Gdów. O to, by nie zabrakło smakowitości zadbają panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Gdów, zapraszając do swoich stoisk gastronomicznych. Oczywiście nie może zabraknąć konkursów i animacji dla najmłodszych, dmuchanych zjeżdżalni i przejażdżek na kucykach. Jedną z form zwrócenia uwagi dzieci na potrzebę zachowania bezpieczeństwa będzie gra terenowa „Bezpieczne wakacje” ( TU MOŻNA PRZECZYTAĆ RegulaminTU MOŻNA POBRAĆ druk ZGODA RODZICA) . Należy pamiętać, by wypełnioną kartę zgłoszenia dostarczyć do namiotu Organizatora przed rozpoczęciem gry. W tym dniu zaplanowano także wydarzenia towarzyszące. Już od godziny 10:00 na zbiorniku wodnym w Marszowicach po raz pierwszy w naszej gminie odbędą się zawody motorowodne. W ręce zwycięzcy trafi Puchar Wójta Gminy Gdów. Zawody potrwają do godziny 15-tej. Rywalizować będą także młodzi strażacy. Już od godziny 11 sprawdzą swoje umiejętności podczas Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Miejscem zmagań będzie boisko sportowe „Zagajanka” w Gdowie (za mostem nad Rabą na ul. Łapanowskiej). Za sprawą pikniku ekologicznego w tym dniu od Ekodoradcy Gminy Gdów będzie się można wiele dowiedzieć o sposobach ochrony środowiska.

 

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA – Region Kalwaria Zebrzydowska.

Patronat nad imprezą objęła Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Kraków, portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są: Gminna Rada Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa Tarnowska, Automobilklub Galicyjski, Kolekcja – Broń i Akcesoria 061, Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, SALCOM – Ratujemy i uczymy Ratować, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów, Baca K1 – Thaiboxing & KickboxingX-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot, Centrum Wolontariatu w Podolanach, Kopalnia Soli Wieliczka.

O tym, jak wyglądała pierwsza edycja „Bezpiecznych Wakacji w Gdowie” można się przekonać oglądając FILM: 
https://www.facebook.com/mojgdow/videos/bezpieczne-wakacje-w-gdowie/536572794727570/?locale=ms_MY  . 

Serdecznie zapraszamy całe rodziny 18 czerwca na Błonia na Zarabiu w Gdowie!

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content