Jutro Środa Popielcowa – sprawdź w jakich godzinach odbędą się Msze Święte w naszej gminie

Jutro Środa Popielcowa, nazywana także Popielcem. To dzień, w którym w Kościele katolickim rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu.

W tym roku Popielec wypada 2 marca. W tym szczególnym dniu obowiązuje wiernych post ścisły. Oprócz wstrzemięźliwości od potraw mięsnych dla osób powyżej 14 roku życia, należy pamiętać o poście ilościowym, który dotyczy osób pełnoletnich. Wierni mogą spożywać 3 posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Spożywanie zwykłych napojów nie łamie zasad postu. Czas trwania Wielkiego Postu nawiązuje do czterdziestodniowego postu Jezusa Chrystusa. Jego data w danym roku nie jest stała, a tym czasie wierni przygotowują się do jeszcze bardziej religijnego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Biorą udział w drogach krzyżowych, gorzkich żalach oraz rekolekcjach w poszczególnych parafiach. 

Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem, na znak żałoby i pokuty, w dniu jutrzejszym odbędą się w następujących godzinach:

Parafia Gdów:  6:30; 8:00; 9:30; 16:00 oraz po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie odprawiona o godz. 18:00 (w Zagórzanach Msza Święta o godz. 17:00). 

Parafia Niegowić: 7:00, 10:00; 16:30 i 18:00.

Parafia Jaroszówka:  7.00; 16.00 i 18.00. 

 

 

Foto: Mój Gdów (na zdjęciu kościół w Gdowie), www.liturgia.wiara.pl . 

Źródło informacji o nabożeństwach: Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici, Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Jaroszówce. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content