Jeśli masz kącik zabaw zgłoś się do konkursu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” – termin upływa 31 sierpnia

W najbliższy poniedziałek upływa termin zgłaszania podmiotów do konkursu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”, w którym nagrodą jest wyjątkowy Certyfikat Wójta Gminy Gdów.

Jeśli masz u siebie kącik do zabawy nie zwlekaj, wypełnij zgłoszenie dostępne tutaj a następnie złóż na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Gdów Rynek 40. 32-420 Gdów lub prześlij pocztą.

Jaki jest cel tego konkursu?

Przede wszystkim ma on zachęcić przedsiębiorców, instytucje publiczne, oraz zarządców obiektów sportowych, rekreacyjnych, handlowych, oświatowych do stworzenia miejsca w swojej firmie/placówce, które będzie dostosowane do realnych potrzeb rodziców i dzieci. Każdy z nas wie, że bardzo często brakuje miejsc, gdzie możemy ze spokojem zabrać swojego malucha. W naszej głowie kłębi się mnóstwo pytań: czy będziemy mogli znaleźć miejsce gdzie przewiniemy, nakarmimy naszą pociechę, czy uda nam się wjechać tam wózkiem i czy spokojnie załatwimy sprawę ? To zwykłe codzienne rozterki opiekunów wszystkich dzieci. Wójt Gminy Gdów chce więc zachęcić wszystkie te podmioty, aby na chwilkę wcieliły się w rolę tychże opiekunów i przeanalizowali czy ich miejsce aby na pewno jest przyjazne dla rodzin z dziećmi. Jeśli nie to może warto to szybko zmienić? Pragnie również docenić nadając wyjątkowy certyfikat miejsca, które stwarzają warunki, aby rodzice i ich pociechy mogły czuć się komfortowo. Nie tylko z tego powodu, że objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem pragniemy zachęcić Was do udziału, ale przede wszystkim dlatego, że sami wiemy jak ważne jest to by takie miejsca w naszej gminie istniały lub zostały stworzone.

Niektóre instytucje już zaczęły przygotowania z czego niezmiernie się cieszymy!

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content