Jasełka, akademie bożonarodzeniowe, wigilie klasowe

Tuż przed świętami w wielu szkołach przygotowano przedstawienia, które miały wprowadzić widzów w bożonarodzeniowy nastrój. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowali jasełka, akademie, spotkania wigilijne w klasach. Niektórzy powtórzą swe występy jeszcze w styczniu.

Winiary

Ta kolęda od opłatka się zaczyna,

bo opłatkiem zawsze dzieli się rodzina.

Od opłatka i od życzeń naszej mamy,

od tych słów nad opłatkiem wyszeptanych…

 

Tymi słowami uczniowie klasy III rozpoczęli jasełka przedstawione na uroczystym, świątecznym apelu dla uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. W drugiej części apelu zespół muzyczny zaprezentował kolędy, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

 

Klasa III ponownie zaprezentuje jasełka w niedzielę 8 stycznia 2017 r. po Mszy św. o godzinie 11:00
w Sanktuarium NMP w Dziekanowicach, na które serdecznie zaprasza klasa III z wychowawcą.

[Not a valid template]
Gdów
W dniu 22 grudnia 2016 r. uczniowie z klasy 2b i 5b  przedstawili zgromadzonej młodzieży szkolnej i nauczycielom jasełka ” A my do Betlejem”.
[Not a valid template]
Zręczyce
Apel Świąteczny i Wigilie Klasowe:
[Not a valid template]
Pierzchów

21 grudnia 2016r. uczniowie szkoły zmierzyli się z „Opowieścią wigilijną” – jednym z najsłynniejszych dzieł Charlesa Dickensa. Było to prawdziwie teatralne wydarzenie z morałem, opowiadające o magii Świąt Bożego Narodzenia. Powieść powstała w 1843 roku i od tego czasu doczekała się niezliczonej ilości adaptacji scenicznych, filmowych i muzycznych. Do tej listy dołożyliśmy i naszą wizję tej niezwykłej historii.
Wśród bajkowej, urokliwej i teatralnej scenografii, na scenie wystąpiło kilkunastu zdolnych artystów z klasy IV i VI. Spektakl wzbogacony został wyjątkowymi efektami multimedialnymi i dźwiękowymi, które przeniosły widownię do XIX w., a opowieść o starym, zgorzkniałym kupcu, Ebenezerze Scrooge’u, który pewnej wigilijnej nocy doświadcza najgłębszej przemiany, nieustannie przypomina nam, czym jest przyjaźń, miłość, związki rodzinne i w końcu magia Świąt Bożego Narodzenia.

22 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe.

.[Not a valid template]

 

Bilczyce

Tradycją  szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Następnie nauczyciele i uczniowie zebrali się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej by raz kolejny przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc.

[Not a valid template]

Niegowić

Już od samego rana w środę 21 grudnia w  szkole było gwarnie i świątecznie, odbywały się wigilie klasowe wszyscy łamali się opłatkiem i składali życzenia świąteczne. W tej radosnej atmosferze cała społeczność spotkała się na apelu świątecznym, na którym to uczniowie klasy III B wystąpili w roli pasterzy, Trzech Króli, aniołów i Świętej Rodziny. Nie zabrakło kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru szkolnego. Na koniec dyrektor szkoły pani Małgorzata Dymek złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

[Not a valid template]

Jaroszówka

W czwartek, 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Jaroszówce odbyły się Jasełka:

 [Not a valid template]

Marszowice

Także w Szkole w Marszowicach uczniowie wprowadzili nauczycieli oraz swoich kolegów w ten wyjątkowy nastrój

[Not a valid template]

źródło:http://www.spwiniary.gdow.pl/; http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/; http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/; http://sppierzchow.gdow.pl/, https://spbilczyce.edupage.org, ; http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/; SP Jaroszówka, SP Marszowice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content