Jakie imiona w 2015 roku były najczęściej nadawane dzieciom w naszej gminie?

Ile dzieci urodziło się w 2015 roku w naszej gminie, oraz jakie imiona były najczęściej nadawane noworodkom? Gdzie urodziło się najmniej dzieci, a gdzie najwięcej?

Czy po 1 marca 2015 możemy zaobserwować nowy trend w nadawaniu imion?

Właśnie od tego dnia można nadać dzieciom imiona obcego pochodzenia. Nadal obowiązuje przepis mówiący, że dziecku można nadać maksymalnie dwa imiona. Rodzice przy wyborze imienia muszą pamiętać, że nie może być ono zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające. Decyzja o tym, czy zaproponowane przez rodziców imię spełnia wymagania przewidziane przez przepisy, należy do kierownika USC. (mswia.gov.pl)

Patrząc na rankingi imion w Polsce, Małoposlce i naszej gminie, można dojść do wniosku, ze rewolucji nie było. Zdecydowanie prym wiodą imiona tradycyjne.

Opierając się na informacjach z portalu edziecko.pl, pierwsze miejsca w Polsce zajmują Zofia i Jan.

W województwie małopolskim najczęściej dziewczynki dostawały imię: Julia, Zuzanna, Lena, natomiast chłopcy: Jakub, Szymon, Antoni.

Z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy Gdów, wynika, że na terenie naszej gminy, w 2015 roku najczęściej dziewczynki otrzymywały imię: Gabriela i Zuzanna (6 dziewczynek dostało tak na imię), następnie Lena (5), Liliana (4).

Wśród chłopców najbardziej popularnymi imionami były: Jakub (otrzymało to imię 7 osób), Kacper (6) i Marcel (4).

Nietypowe imiona dziewczynek nadane w naszej gminie to: Ida, Tatiana, Brygida, Adelajda, Jowita, Samuela.

Nietypowe imiona chłopców: Tymon, Teodor, Nicolas, Juliusz, Nikodem, Kajetan, Władysław.

W sumie w 2015 roku na terenie naszej gminy urodziło się 191 dzieci. To zdecydowanie mniej niż w 2014, kiedy urodziło się 229 dzieci.

Nie było wsi, na której żadne dziecko się nie urodziło, ale były już takie (te najmniejsze w naszej gminie), gdzie urodziło się tylko 1 dziecko: Jaroszówka, Niżowa, Podolany, Zalesiany i Zborczyce.

Najwięcej dzieci, 51, urodziło się w Gdowie, co jest zrozumiałe ze względu na największą liczbę mieszkańców. Na kolejnych miejscach w tym rankingu są: Szczytniki-10 dzieci, Zręczyce, Winiary, Pierzchów- po 9 dzieci.

Jakie imiona będą królowały w 2016 roku? Czy zaobserwujemy nowe trendy i modę na wybrane imiona? Czy przybędzie nam więcej dzieci niż w roku ubiegłym?

Będziemy wiedzieć to za rok. Jedno jest pewne: wszystko to zależy od nas.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content