Jak wyginęli królewicze czyli gimnazjaliści z kabaretem u młodszych kolegów

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że w Gimnazjum w Niegowici zawiązała się grupa wolontariuszy. Jednym z zadań jakie sobie na początek wspólnych działań postawili, było przygotowanie przedstawienia kabaretowego i pokazanie go młodszym kolegom z szkół podstawowych. Planują także w przyszłości występy dla pacjentów Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Ochoczo do pracy przystąpili uczniowie zarówno pierwszych, drugich jak i trzecich klas, a wszystkiemu patronował dyrektor szkoły, Pan Leszek Rajtarski. On też znalazł scenariusz, wg którego młodzież przygotowała spektakl pod tytułem „Jak wyginęli królewicze”.

Po siedmiu próbach udali się do pierwszej szkoły podstawowej, w Jaroszówce. I jak zgodnie twierdzą młodzi aktorzy, to tam była największa trema. Idąc za ciosem zaprezentowali także swe umiejętności aktorskie przed kolegami z Książnic, Wiatowic i Niegowici.

Widownia reagowała najbardziej żywiołowo na występ chłopców, którzy śpiewali piosenkę: „Królową bądź tylko mą…„- mówi Weronika, jedna z aktorek – „Kontakt z młodszym słuchaczami motywuje nas do dalszej pracy nad wolontariatem. Myślę, że to nie będzie jedyny występ, lecz pojawią się kolejne, a wznowienie naszej działalności rozpocznie się od września.”

Bardzo fajny pomysł. Jestem przekonana, że z tego rodzaju działań dużo radości czerpią nie tylko widzowie, ale też sami aktorzy. Bardzo nas, nauczycieli, cieszy fakt, że młodzieży się chce, że są wytrwali w swoich postanowieniach i mamy nadzieję,że jesienią zawitają znów w nasze progi z nowym repertuarem. Będziemy trzymać kciuki za grupę wolontariuszy i ich sukcesy„- mówi Pani Elżbieta Średniawa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaroszówce.

Mój Gdów także trzyma kciuki za wytrwałość i gratuluje pomysłu!

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content