IX rocznica powstania ŚDS w Zagórzanach i niezwykli goście

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzanach dzieje się w ostatnim czasie naprawdę dużo. Niedawno pisaliśmy o wizycie pszczelarzy, a dziś relacjonujemy odwiedziny Pani Hanny Dziewońskiej z zespołem Małe Zręczyce oraz obchody IX rocznicy powstania placówki.

W ostatni dzień stycznia, w ośrodku wystąpiły dzieci z zespołu „Małe Zręczyce”. Mali artyści zaśpiewali znane lub mniej znane kolędy i pastorałki. Akompaniowali im na akordeonach opiekunka grupy Pani Hanna i uczeń szkoły muzycznej Kamil Szostak. Grupa dziewczynek i chłopców z zespołu pięknie się prezentowała w krakowskich strojach regionalnych. Był również chłopiec w ubiorze kontuszowym i najprawdziwszy Lajkonik, który poruszał się po scenie i między widzami. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z terapeutami i podopiecznymi Domu.

Z kolei 2 lutego 2017 roku, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzanach odbyły się obchody IX rocznicy powstania placówki. Na tą okazję została zorganizowana zabawa taneczna, na którą zaproszeni zostali podopieczni ŚDS z Muchówki. O repertuar muzyczny zadbał terapeuta Marcin Wójcik, który pełnił rolę konferansjera ogłaszającego piosenki z dedykacjami dla wybranych osób. Tradycją stał się wybór „Króla i Królowej balu”, w którym triumfowała Lilianka Michałek i jej przystojny partner z Muchówki, niejaki Marcin. Rozegrany również został „Konkurs z krzesłami”, który bardzo rozbawił uczestników zabawy. Goście byli zaproszeni na poczęstunek, serwowano bigos a potem deser w postaci ciasta i słodyczy.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content