IV Grand Prix Gdowa w tenisie stołowym

IV Grand Prix Gdowa, które rozegrano w dniu 17 czerwca 2018 r. zgromadziło 86 zawodniczek i zawodników, wśród których znalazło się aż 5 zawodników z zagranicy. Wszyscy zagrali w kategorii do lat 15. Czterech przyjechało do Gdowa z Ukrainy, a jeden z dalekiej Nebraski w USA. Prezentowali duże umiejętności, które pozwoliły im zająć wysokie miejsca. Uczestnicy turnieju oprócz punktów do klasyfikacji generalnej walczyli o puchar Starosty Powiatu Wielickiego.

„Wszyscy uczestnicy z zagranicy znaleźli się nieprzypadkowo, gdyż spędzając czas w Polsce szukali w internecie informacji o turnieju tenisa stołowego. Przyjechali do Gdowa, by tutaj zagrać. Dodatkowo skorzystali z rad mistrzyni. Wyjechali bardzo zadowoleni. My tez bardzo się cieszymy, bo nie spodziewaliśmy się, że nasz turniej, będzie miał zasięg międzynarodowy” powiedział główny organizator turnieju – pan W. Biernat.

Właśnie wizyta wybitnej zawodniczki Jolanty Szatko-Nowak (wielokrotna medalistka najważniejszych imprez światowych, koleżanka z kadry Andrzeja Grubby) sprawiła wszystkim uczestnikom niezwykłą frajdę. Pani Jolanta oglądała grę przy stole poszczególnych uczestników, udzielając każdemu wiele cennych wskazówek. Sama stanęła przy stole pingpongowym, chętnie odbijając piłeczki z uczestnikami.

„Muszę przyznać, że hala jest wspaniała, doskonale nadaje się na takie turnieje. Kilka dzieci prezentuje już niemałe umiejętności, ale czeka ich wiele pracy, aby osiągnąć sukcesy” na gorąco podzieliła się swoimi uwagami pani Jolanta Szatko-Nowak.

W kategorii chłopców do lat 15 niespodziewanie zwyciężył Dawid Gala z Czułówka, pokonując w finale faworyta i lidera klasyfikacji Michała Piekarczyka z Inwałdu. Na trzecim miejscu znalazł się Bartłomiej Gala (starszy brat zwycięzcy). Wśród dziewcząt do lat 15 w finale spotkały się Martyna Malarczyk z Trąbek i Zuzanna Piekarczyk z Inwałdu. Martyna tym razem okazała się lepsza i zajęła pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się Anna Skowronek z Pierzchowa, która wcześniej dość niespodziewanie pokonała wyżej rozstawione zawodniczki. W klasyfikacji generalnej Grand Prix nie nastąpiły większe zmiany. Nadal prowadzi Michał Piekarczyk wśród chłopców i Zuzanna Piekarczyk wśród dziewcząt.

Nagrody dla najlepszej trójki dziewcząt i chłopców wręczała sama mistrzyni pani Jolanta Szatko-Nowak.

W kategorii open doszło do dużej niespodzianki, gdyż lider klasyfikacji Michał Piekarczyk zajął dalsze miejsce, na czym skorzystał „wiecznie drugi” Rafał Bruzda z Koźmic. Pan Rafał zajmując trzecie miejsce w turnieju wskoczył na czoło klasyfikacji, ze sporą przewaga nad rywalami. W finale zagrali dwaj bardzo mocni zawodnicy Adam Gdula z Myślenic i Adrian Piegza z Krakowa na co dzień grający w II i IV lidze. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu zwyciężył pan Adam.

W turnieju kobiet zwyciężyła Magdalena Łapińska z Krakowa, przed Zuzanną Piekarczyk z Inwałdu i Anna Studnicką z Wieprza. To zwycięstwo pozwoliło pani Magdzie awansować na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, w której wyprzedza Martynę Malarczyk i Zuzannę Piekarczyk.

IV Grand Prix Gdowa było współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Kolejny turniej rozegrany zostanie 22 lipca 2018 r.

źródło: UKS Szczytniki

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content