Instbud- kluczowa inwestycja

Czerwiec 2019. Ten czas zapisze się w historii firmy Instbud wielkimi literami. To właśnie wtedy, z udziałem gospodarzy i licznie zaproszonych gości oficjalnie zaprezentowano nowo wybudowaną halę produkcyjną zlokalizowaną na terenach inwestycyjnych na obrzeżach Gdowa. Jej powierzchnia to ponad 6000 metrów kwadratowych. Docelowo zatrudnienie znajdzie to ponad 50 osób, a produkcja będzie prowadzona w systemie 3-zmianowym przez całą dobę. W obiekcie obok części produkcyjnej i magazynowej zlokalizowano także laboratorium, bazę serwisową oraz zaplecze administracyjne i socjalne. Już niebawem w zakładzie prowadzona będzie produkcja innowacyjnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Mowa tu o specjalnych „rękawach”, które następnie na miejscach budowy sieci będą utwardzane za pomocą promieniowania ultrafioletowego (tzw. metoda CIPP).

 

CIPP – na czym to polega?

Technologia CIPP jest w chwili obecnej główną metodą renowacji sieci stosowaną na świecie. Polega ona na wciągnięciu do wnętrza istniejącego rurociągu nasączonej żywicami wykładziny z włókna szklanego. Po utwardzeniu promieniami UV wykładzina tworzy ściśle spasowaną i samonośną wewnętrzna powłokę rurociągu. Ta innowacyjna technologia pozwala na zdecydowanie szybszą realizację prac oraz poprawia wytrzymałość konstrukcyjną rurociągu przy niewielkim zmniejszeniu jego przekroju. Jej zaletą jest również fakt, że wykorzystuje półfabrykaty – rękawy produkowane w fabryce, po czym dostarczane są na plac budowy i dopiero tam utwardzane.

 

INSTBUD kiedyś i dziś

F.H.U. INSTBUD Stanisław Boguta s.j. to rodzinna firma budująca swoją pozycję na polskim rynku od 1981r. Obecnie należy do liderów branży inżynieryjno-budowlanej. Świadczy m.in. kompleksowe wykonawstwo projektów dotyczących nie tylko remontów czy renowacji, ale także wykonania sieci wodociągowych oraz kanalizacyjnych z wykorzystaniem nowatorskich metod bez wykopowych. Wyróżnia się na rynku tym, że oferuje również usługi z zakresu inwentaryzacji, projektowania oraz szacowania remontu sieci. Kluczowe jest to, że wszelkie prace realizowane są przez wykwalifikowana kadrę przy użyciu własnego parku maszynowego, który stale powiększa się.  Właściciele firmy stawiają na innowacyjność i samodzielność. Nie boja się wyzwań, a świadczy o tym myśl Steva Jobsa zapisana na ścianach biura nowej firmy – „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”.

zdj. gdow.pl

zdj. Instbud

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content