II Powiatowy Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

5 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Gdowie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Przedszkolaków. Honorowy patronat objęli Starosta Wielicki oraz Wójt Gminy Gdów.  Wydarzenie przede wszystkim promować miało polską poezję wśród najmłodszych, pokazać, że żadna rywalizacja przedszkolakom nie jest straszna i że z odwagą i pewnością siebie potrafią stanąć przed publicznością przełamując tremę. Kształtuje to w dzieciach pewność siebie, wzmacnia charakter, pamięć, pozwala uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Dla wszystkich słuchających była to prawdziwa uczta artystyczna. Prezentowane utwory deklamowane były na bardzo wysokim poziomie, usłyszeliśmy między innymi takie wiersze jak „Lokomotywa” Juliana Tuwima, „Entliczek-Pentliczek” Jana Brzechwy, „Ptasie Radio” Juliana Tuwima, „Nosorożce w dorożce” Ludwika Jerzego Kerna, „Kurczę Blade” Wandy Chotomskiej i wiele innych długich, z morałem i przesłaniem wierszy, co świadczy o rozwijającym się talencie i wrażliwości artystycznej młodych wykonawców. W przerwie konkursu gościem specjalnym był poeta, autor Wiesław Drabik, który zabrał uczestników w świat bajek i baśni, nawiązując z nimi wspaniały kontakt.

Obradujące jury w składzie – Elżbieta Matuszyk dyrektor Biblioteki Publiczej w Gdowie, Teresa Kaczmarczyk wieloletni nauczyciel, poetka, Kinga Badura-Pysz nauczyciel języka polskiego i historii w szkole podstawowej w Pierzchowie, zmierzyło się z dużym wyzwaniem oceniając i wyłaniając zwycięzców. Podsumowując konkurs jury podkreśliło, że są pod dużym wrażeniem wspaniałego przygotowania i prezentacji uczestników, podziękowali również opiekunom, bez których pomocy nie udało by się to wszystko.

Nagrody uczestnikom wręczali Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty Pani Julita Natkaniec oraz przedstawiciel powiatu Pan Tadeusz Luraniec. Wyróżnieni zostali:

I miejsce –  Martyna Pagacz (Przedszkole „Puchatek” w Kokotowie)

II miejsce – Małgorzata Stępień (Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce)

III miejsce – Zuzanna Bulka (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach)

Wyróżnienia:

Julia Małek (Przedszkole Samorządowe w Gdowie);

Magdalena Ludwin (Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich)

Filip Kołos (Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach)

Koordynatorzy konkursu –  Ewelina Filipiak, Dorota Rozwadowska

pełan fotogaleria na stronie Przedszkola: zobacz tutaj

źródło: Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content