I wymiana książki za nami!

Z inicjatywy Centrum Wolontariatu w Podolanach 1 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbyła się pierwsza Wymiana Książki Dziecięcej. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ok. 50 osób. Dzieci poza wymienianiem się książkami chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji: kącika czytania bajek, plastycznego, malowania twarzy, bibliotecznego oraz licznych konkursów i zabaw.

Niektórzy uczestnicy już pytali, kiedy kolejna wymiana, i deklarowali, że przyjdą ponownie. „Było super, mam jeszcze trochę książek w domu, to następnym razem je przyniosę„- tak mówił po spotkaniu Krystian.

„Dzięki uprzejmości Pani Wandy Zegarlińskiej z Księgarni w Gdowie oraz wsparciu sklepu cukierniczego w  Gdowie na ul. Wiedeńskiej, mogliśmy przeprowadzić konkursy i zabawy z nagrodami. Jeszcze raz dziękujemy im za okazaną pomoc. Dziękuję także wolontariuszom: Ani, Asi, Oliwii, Karolinie, Sylwii, Julce i Weronice za ich zaangażowanie i pomoc. To one zadbały o atrakcje dodatkowe oraz pomagały małym dzieciom w wymianie książek. Dziękuję także Pani Ani Suchoń z CK, która prowadziła kącik plastyczny”- mówi koordynatorka Centrum Wolontariatu.

Było super. Byłam zaskoczona, że przyszło, tak dużo osób, bo wymianę robiliśmy pierwszy raz. Szczególnie tłoczno zrobiło się ok. 16.30. Nie sądziłam, że złapię aż tak dobry kontakt z dziećmi. Chętnie brały udział w konkursach i zabawach, które im proponowałyśmy. Mam nadzieję, że będzie druga edycja, bo też bym chciała wziąć w niej udział jako wolontariusz”– mówi Weronika, uczennica I klasy liceum.

Współorganizatorami akcji było Centrum Kultury w Gdowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie. Kto wie, może wymiana książki stanie się wydarzeniem cyklicznym?

 

 

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content