I Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne w Kuter Port Nieznanowice

W upalne, wakacyjne dni, nowopowstała plaża w Kuter Port Nieznanowice ściaga do naszej gminy setki, a nawet tysiące, zwolenników kąpieli wodnych i słonecznych. Wrzesień, choć może już z niższą temperaturą i bez kąpieli, także zapowiada się niezwykle ciekawie na nieznanowickiej plaży. Pojawią się tu bowiem pojazdy militarne, pasjonaci militariów w profesjonalnym umundurowaniu, będzie Bitwa na Kolowy… A to wszystko w ramach I Małopolskiej Wystawy i Pokazów Militarnych Kuter Port.

Na terenie Strefy Plaża znajdzie się w sumie kilkadziesiąt pojazdów militarnych, które będą uczestniczyły w pokazach i prezentacjach. W programie znajdą się m.in. jazda dynamiczna, TankCrash, przejażdżki pojazdami wojskowymi. Będzie można zakosztować wojskowej kuchni, sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy wojskowej czy wziąć udział w Holi Battle, czyli Bitwie na Kolory. To tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano na wrzesień.

Wydarzenie trwać będzie od 12 do 26 września, jednak kumulacja atrakcji będzie mieć miejsce w trzy weekendy, tj. 12–13 września, 19–20 września oraz 25–26 września 2020 r. Z kolei w ciągu tygodnia wszystkie pojazdy znajdą się na wystawie na terenie Plaży.

Pojazdy dostarczy Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej “Garnizon Górnośląski” a ich profesjonalnym transportem ze Śląska do Kuter Portu zajmie się doświadczona ekipa z INSTBUD.

Z końcem ubiegłego tygodnia do Kuter Portu przywiezione zostały trzy pierwsze pojazdy, które można znaleźć już na terenie Kuter Portu. W ciągu najbliższych dni pojawi się ich znacznie więcej.

Organizatorem wydarzenia jest Kuter Port Nieznanowice. Partnerami są: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej “Garnizon Górnośląski” oraz Fundacja Grot.

Portal Mój Gdów objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content