I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Gdowie, Szkoła Podstawowa im.św. Jana Kantego  w Gdowie oraz Centrum Kultury w Gdowie byli współorganizatorami I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Pana Zbigniewa Wojasa, wójta  gminy Gdów.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  w Gdowie gościliśmy dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Gdów, którzy pod czujnym uchem opiekunów, przygotowujących ich do występu wokalnego, zaprezentowali własne interpretacje głosowe mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych, które wielu wykonawców śpiewało przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Uczestnicy zostali podzieleni na kilka kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe kl.I-III i kl.IV-VI oraz gimnazja.

W każdej grupie młodych śpiewaków jury, w składzie: przewodniczący Pan Adam Czyżowski – dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie, członkowie jury: Pani Edyta Trojańska-Urbanik – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Pani Elżbieta Gawryszewska – chórmistrz i nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie wyłoniło zwycięzców.

Koncert laureatów oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 13.11.2015r. w Centrum Kultury w Gdowie o godz.12:00.

Pragniemy wyrazić podziw i uznanie  dla umiejętności wokalnych uczestników I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej oraz wdzięczność za poruszenie serc słuchaczy zebranych na widowni. Dzięki pieśni na ustach dało się odczuć, że „Tu wszędzie jest nasza ojczyzna”. I choć  „Niepodległość-trudne słowo”, stać nas – Polaków, na to, by każdego dnia doceniać naszą „Wolność”. Dziś już  nie  musimy chwytać za broń, jak niegdyś: „ Pierwsza kadrowa”, ”Szara piechota” czy „Dziewczyna z granatem”, lecz poprzez kultywowanie tradycji i pamięć o tych, którzy poświęcili życie za Polskę  podsycamy ducha patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

                                                                                                                             Organizatorzy

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content