I Festiwal Podpłomyka Plebańskiego

22 września na gdowskim Zarabiu odbędzie się I Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. „Bohaterem” wydarzenia będzie niegowicki podpłomyk z cebulą.

Udział w Festiwalu zadeklarowały Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów. Ponadto udział wezmą wystawcy (rolnicy i lokalni producenci), którzy od maja br. oferują swoje produkty na targowisku „Mój Rynek”. Zostanie również przygotowana wystawa płodów rolnych oraz prezentacja zabytkowych maszyn rolniczych.

Członkowie Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników przygotują i przeprowadzą warsztaty pieczenia podpłomyka. Uczestnicy Festiwalu będą mogli spróbować tradycyjnego niegowickiego wypieku a także śniadania ks. Karola. W specjalnym namiocie czekać będą panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niegowici, gdzie będzie można m.in zapoznać się z historią produktu, obejrzeć dokumenty potwierdzające związki tej potrawy z osobą ks. Karola Wojtyły oraz obejrzeć film dokumentujący pobyt ks. Karola Wojtyły w Niegowici.

Festiwalowi towarzyszyć będą prezentacje artystyczne na plenerowej scenie na Zarabiu. Wystąpią m.in. zespoły regionalne z Gminy Gdów oraz Powiatu Wielickiego. Zaplanowano również konkursy dla publiczności, atrakcje dla dzieci i rodzin i wiele innych….

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content