Grand Prix Gdowa: zwycięstwa Andrzejaka i Błocho

VIII Grand Prix Gdowa w tenisie stołowym przyciągnęło do hali w Gdowie 81 osób (31 w kategorii do lat 15 i 50 osób w kategorii open). Wśród uczestników pojawiła się spora grupa nowych zawodników. Wśród nich zawodnicy z Kielc na co dzień grający w III lidze (Polonia Białogon). Tym samym liczba wszystkich biorących udział w naszych turniejach osiągnęła rekordową ilość 249 zawodników!!! Mecze były ciekawe, emocji nie brakowało, a łącznie rozegrano ponad 300 pojedynków.

Na naszym turnieju gościliśmy już zawodników z 5 województw, nie mówiąc o udziale zawodników zagranicznych. Cały czas przybywa chętnych, którzy choć raz chcą u nas zagrać. Dzięki temu ranga turnieju rośnie, zbieramy bardzo wysokie oceny od uczestników. Tak naprawdę turniej niewiele ma wspólnego z amatorskim uprawianiem tenisa, gdyż zdecydowana większość uczestników, to zawodnicy na co dzień grający w klubach II ligi i niższych” – powiedzieli organizatorzy.

Całoroczne zmagania powoli dobiegają końca, dlatego każdy z turniejów może mieć wpływ na końcową klasyfikację. Tym razem do małej niespodzianki doszło w turnieju do lat 15. Pod nieobecność chorego wicelidera klasyfikacji Kacpra Tureckiego wydawało się, że pewniakiem do zwycięstwa jest Michał Piekarczyk. Jednak będącego po chorobie Michała pokonał w ¼ turnieju debiutujący w naszym cyklu Kacper Andrzejak z Krakowa. Kacper okazał się najlepszy triumfując później w finale (pokonał trzeciego w klasyfikacji Oskara Jędrzejowskiego). Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Angelika Filipek, która dopiero w półfinale uległa późniejszemu triumfatorowi.

W klasyfikacji do lat 15 nastąpiły niewielkie zmiany. Na prowadzeniu wśród chłopców jest Michał Piekarczyk, który wyprzedza Oskara Jędrzejowskiego i Kacpra Tureckiego. Wśród dziewcząt niezagrożenie prowadzi Zuzanna Piekarczyk przed Angeliką Filipek i Anną Skowronek. Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że w łącznej klasyfikacji dziewcząt i chłopców Zuzanna Piekarczyk jest na miejscu 3!!!

W turnieju open w I rundzie turnieju głównego doszło do pojedynku liderów. Tym razem Rafał Bruzda ograł Andrzeja Dźwiga, który wyraźnie mu ustępował. Po meczu pan Andrzej zdradził nam, że jego słabsza dyspozycja spowodowana była dwutygodniowymi przygotowaniami do ślubu i samym ślubem. Panie Andrzeju!!! Gratulujemy i życzymy sukcesów na nowej drodze życia.

W tej kategorii po raz trzeci zwyciężył Przemysław Błocho, który tym razem zmierzył się w finale z Michałem Piąstką (po raz drugi z rzędu). Pan Michał w drodze do finału stoczył dwa pięciosetowe pojedynki, dlatego w finale zabrakło mu sił i uległ swojemu rywalowi dość gładko. Na trzecim miejscu turniej ukończył zawodnik z Kielc Maciej Mędrecki. Wśród pań, których tym razem wystąpiło 5 najlepsza okazała się pani Aleksandra Kuzio z Krzyszkowic.

W klasyfikacji open nie nastąpiły większe zmiany. Wśród mężczyzn z dużą przewagą prowadzi Rafał Bruzda, który wyprzedza Andrzeja Dźwiga i Marcina Chodackiego. Wśród kobiet na prowadzeniu umocniła się Magdalena Łapińska z Krakowa, która wyprzedza Aleksandrę Kuzio i Martynę Malarczyk.

Zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w Gdowie 18 XI 2018 r.

Wojciech Biernat

UKS Rokicie Szczytniki

KLASYFIKACJA PO VIII GRAND PRIX GDOWA

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content