GOPS: Paczki żywnościowe dla osób będących w kwarantannie domowej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie informuje, że pozyskał paczki żywnościowe dla osób przebywających na kwarantannie. Osoby, które osiągają dochody nieprzekraczające  220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej,  tj. 1542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1161,60 zł dla osoby w rodzinie – mogą skorzystać z pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (Podprogram 2020).

W ramach pomocy można otrzymać paczki żywnościowe z podstawowymi produktami tj. mleko, makaron, cukier, kasza, ser żółty, pasztet, konserwa mięsna, konserwa rybna, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki, powidła, mus jabłkowy, fasolka po bretońsku, herbatniki, miód .  

Warunkiem skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach programu jest zgłoszenie telefoniczne wniosku z prośbą o otrzymanie pomocy do GOPS w Gdowie w godzinach pracy:

poniedziałek 8:30 – 18:00
wtorek, środa, czwartek 7:30 – 15:30
piątek 7:30 – 14:00

tel.: 12 251 – 48 – 32 wew.221

Skierowanie zostanie wydane przez GOPS na podstawie oświadczenia o dochodach z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku. Dane będą pozyskiwane przez pracowników socjalnych telefonicznie lub innych dostępnych środków komunikacji elektronicznej.

Natomiast paczki z żywnością będą dostarczane do miejsca pobytu osób/rodzin przebywających w kwarantannie przez policję, ochotniczą straż pożarną lub żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

GOPS dziękuje za pomoc w przywiezieniu paczek żywnościowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie.

wniosek

 

źródło: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content