„Godzina Kodowania” – międzynarodowa akcja w naszych szkołach

[Not a valid template]

„Nie tylko graj na swoim telefonie, zaprogramuj go”

Prezydent Barack Obama

Godzina Kodowania” („The Hour of Code„) to międzynarodowa akcja organizowana przez fundację Code.org. Jej celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do nauki kodowania. Vint Cert, jeden z twórców internetu, powiedział 2 lata temu na spotkaniu w Warszawie, że w dzisiejszych czasach trzeba znać język kodowania tak, jak trzeba znać język obcy.
W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypadł na 7-13 grudnia. Jednak w „Godzinie Kodowania” można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu.
Do tej międzynarodowej akcji dołączyli również szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Pierzchowie i Książnicach. Już od początku roku szkolnego pogłębiali oni swoją wiedzę dotyczącą zarówno algorytmiki jak i programowania obiektowego w Scratch’u, czego efektem były napisane przez nich programy, w tym m.in. gry komputerowe. Dodatkowo swoją wiedzę i umiejętności sprawdzili poprzez oficjalną stronę fundacji. Uczniowie wykonywali „programistyczne” zadania, m.in. rozwiązywali łamigłówki z Angry Birds, Star Wars czy Minecraft lub tworzyli różne figury geometryczne jeżdżąc po lodzie wraz Anną i Elsą z Krainy Lodu.
Po tym „sprawdzianie” obie klasy 6-te zdobyły oficjalne certyfikaty uczestnictwa w „The Hour of Code”.

SPPierzchowSPKsiążnice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content