Gminny Konkurs Matematyczny ,,Rachmistrz”

W dniu 10 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Zręczycach odbył się Gminny Etap Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”, w którym brali udział uczniowie z 10 szkół podstawowych Gminy Gdów. Konkurs gminny był poprzedzony eliminacjami klasowymi i szkolnymi. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do współzawodnictwa, posiadali szeroką wiedzę i doskonałe umiejętności matematyczne, co spowodowało konieczność przeprowadzenia dogrywek we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, aby wyłonić zwycięzców.
Wyniki rywalizacji:
Klasa IV
„Rachmistrz” Gumułka Gabriela, SP Zręczyce
„V-ce Rachmistrz”Pietracha Zuzanna, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz”Kanciruk Sonia, SP Gdów
WyróżnienieKrystian Gomółka, SP Gdów
Klasa V
„Rachmistrz”Rybak Maciej, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz”Podolak Kamil, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz”Łaszczyk Piotr, SP Zręczyce
WyróżnienieFrancuz Filip, SP Niegowić
Klasa VI
„Rachmistrz”Kursa Karolina, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz”Biernat Witold, SP Bilczyce
„V-ce Rachmistrz”Niepsuj Filip, SP Jaroszówka
WyróżnienieHodoń Magdalena, SP Winiary
W uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu uczestniczyła Pani mgr Julita Natkaniec Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty, która złożyła gratulacje najlepszym matematykom, wręczyła im nagrody ufundowane przez tę instytucję oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Finał gminny zorganizowała Pani mgr Anna Toczek, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Zręczycach, pełniąca obowiązki Koordynatora Gminnego, wspólnie z nauczycielami matematyki z pozostałych szkół podstawowych.
Organizatorzy konkursu składają podziękowania Pani Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty za ufundowanie nagród oraz nauczycielom matematyki z innych szkół za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu etapu gminnego.

źródło: SP Zręczyce

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content