Gminne Biegi Przełajowe w Gdowie

Na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Gdowie w dniu 17 kwietnia odbyły się eliminacje gminne w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach  wystartowało 140 młodych biegaczy z dziewięciu szkół podstawowych Gminy Gdów, którzy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt  i chłopców, gdzie zespół składał się z: 4 uczniów/uczennic – grupa młodsza 2007 – 2008 oraz 4 uczniów/uczennic – grupa starsza 2005 – 2006.

Dziewczęta biegały na dystansie 800m, zaś chłopcy na dystansie 1000m. W biegu ze startu wspólnego, suma punktów na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowała o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. Dwie najlepsze ekipy z każdej kategorii wiekowej awansowały do zawodów powiatowych.

W grupie starszej chłopców zwyciężyła drużyna SP Gdów  przed SP Szczytniki i SP Książnice, w grupie starszej dziewcząt: SP Gdów, SP Niegowić, SP Szczytniki, w grupie młodszej chłopców wygrała drużyna SP Gdów przed SP Winiary i SP Niegowić, zaś w grupie młodszej dziewcząt trzy pierwsze miejsca to; SP Niegowić, SP Szczytniki i SP Winiary.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie starszej chłopców całe podium dla biegaczy z SP Gdów: złoto Krystian Spytek, srebro Jan Pisarski, brąz Jakub Nowak, w grupie starszej dziewcząt zwyciężyła Oliwia Nawłatyna z SP Szczytniki przed dwoma biegaczkami z SP Gdów: Emilią Zabdyr i Arletą Zając. W grupie młodszej chłopców wygrał Antoni Pisarski przed Karolem Kuligiem obaj z SP Gdów i Kacprem Kaletą z SP Bilczyce, natomiast w grupie młodszej dziewcząt złoto wywalczyła Natalia Skimina z SP Szczytniki, srebro Gabriela Górka z SP Niegowić, a brąz Gabriela Budura z SP Winiar.

Organizatorem z ramienia Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Gdowie był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Dariusz Mulik z SP Gdów, zaś medale, puchary i dyplomy dla najlepszych „przełajowców” wręczał prezes Gminnego SZS Pan Grzegorz Piętak.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content