Gminna Biblioteka Publiczna znów otwarta dla Czytelników

Po przerwie spowodowanej przeprowadzką Gminna Biblioteka Publiczna znów zaprasza czytelników w swe progi. Adres biblioteki nie zmienił się, nadal znajduje się ona w budynku przy ul. Krakowskiej 398. Zmieniło się natomiast piętro, teraz biblioteka jest na parterze. Będzie łatwiej dostępna dla osób starszych, mam z wózkami, osób niepełnosprawnych.

Po dwóch miesiącach intensywnych prac, biblioteka w nowej odsłonie jest już gotowa. Czas przymusowej przerwy wykorzystano w stu procentach: trwały prace remontowe oraz przenosiny księgozbiorów i materiałów bibliotecznych w nowe miejsce. – Przeprowadzka biblioteki to bardzo duże przedsięwzięcie. Jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom Centrum Kultury za pomoc zarówno w przystosowaniu pomieszczeń jak i przenoszeniu księgozbioru liczącego ponad 20 tysięcy pozycji – mówi dyr. Matuszyk. – Sentyment do dawnej biblioteki zostanie u niejednego czytelnika, ale nie mieliśmy wyjścia. Co roku przybywa nam nowych książek. W dotychczasowych pomieszczeniach nie było już miejsca. No i najważniejsze: jesteśmy na parterze.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Dyrektor Bibliotki w Gdowie Pani Elżbieta Matuszyk oraz gospodarz Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Centrum Kultury, którzy aktywnie włączyli się w pomoc w przeprowadzce. Bibliotekę odwiedzili już dziś pierwsi, najbardziej stęsknieni, czytelnicy.

Biblioteka Publiczna w Gdowie do 30 września  czynna będzie w godzinach od 9 do 17, od poniedziałku do piątku. 

W każdą środę, od 8 lipca, czynna będzie też filia bibiloteki w Niegowici, w godz. 8.30-15.30.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content