Gmina Gdów przyjazna osobom niepełnosprawnym

W naszej gminie jest coraz więcej miejsc, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym oraz osobom o ograniczonej sprawności dostęp do strefy publicznej. Władze gminy Gdów dbają, aby miejsc bez barier architektonicznych było coraz więcej.

Przy projektowaniu Gminnej Hali Sportowej w Gdowie zaplanowano windę ułatwiającą udział osobom niepełnosprawnym w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dzięki temu bez trudu mogą oni wyjechać na I piętro, by ze specjalnie wyznaczonego dla nich miejsca na trybunach podziwiać występy artystów i zmagania sportowców czy odwiedzić znajdującą się tam kawiarnię.

W ubiegłym roku w Urzędzie Gminy od strony parkingu przy północnej ścianie budynku zamontowano windę. Teraz osoby niepełnosprawne załatwiają sprawy urzędowe bez barier. Dla nich także wyznaczono w bliskim sąsiedztwie windy miejsca postojowe na parkingu. Montaż windy kosztował prawie 240 tys. zł, inwestycję dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a brakujące pieniądze wyłożyła gmina Gdów.

W tym roku bariery komunikacyjnej dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz niepełnosprawnych nie stanowią już schody do budynku Ośrodka Zdrowia w Gdowie. Pacjenci korzystają z windy, która zlokalizowana jest przy północno – wschodniej ścianie budynku i łączy się z istniejącym wejściem do przychodni.  Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków Gminy Gdów, a wartość zadania wyniosła około 250 tyś. zł.

Na mapie naszej gminy pojawia się coraz więcej podjazdów dla osób niepełnosprawnych, które także znacząco poprawiają dostępność budynków. Znajdują się one między innymi przy Szkole Podstawowej w Gdowie, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Ośrodku Zdrowia w Niegowici czy Spółdzielni Socjalnej „Tradycje Regionalne” w Gdowie.

 

 

Foto: „Mój Gdów”, Gmina Gdów. 

Źródło: Gmina Gdów.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content