GMINA GDÓW PAMIĘTA O POWSTAŃCACH. W piątek na 160.rocznicę powstania styczniowego zaprasza wójt gminy Gdów.

Niezwykle interesująca prelekcja dotycząca historii powstania styczniowego z ujęciem lokalnych wątków dotyczących gminy Gdów przygotowana przez Stowarzyszenie Historia i Tradycja w Gdowie będzie głównym punktem gminnych obchodów 160. rocznicy powstania styczniowego. Na uroczystości upamiętniające to ważne w historii wydarzenie w piątek 20 stycznia 2023 r. na godzinę 10:00 do sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie zaprasza mieszkańców Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. 

Po krótkiej lekcji historii poznamy laureatów konkursu plastycznego o tematyce powstańczej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci i bohaterów tego wydarzenia.

Dalsza część uroczystości odbędzie się na cmentarzu w Gdowie, gdzie znajduje się między innymi mogiła powstańca Stanisława Nałęcza – Grzesickiego. Tam zostaną uroczyście złożone kwiaty oraz zapalone znicze. Będą też przemówienia okolicznościowe. 

Serdecznie zapraszamy w piątek na godzinę 10-tą do gdowskiego centrum kultury, do wspólnego uczczenia rocznicy powstania styczniowego oraz pamięci o jego bohaterach!

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content