GDOWSKI SZTAB WOŚP ZAGRAŁ NA MEDAL! Zebrano 58 450 zł.

   

58 450 zł – to kwota jaką udało się zebrać gdowskiemu sztabowi 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 49 501,68 zł za sprawą wolontariuszy, a 8 948,32 zł wrzucono do puszek stacjonarnych. Wśród nominałów najczęściej wrzucano banknot 10 złotowy. Zrobiono to 1465 razy.  Z puszki wielokrotnie wysypano banknoty 200, i 100-złotowe,  trafiło się także 50 dolarów i … ślubna obrączka.

Łącznie kwestowało 31 wolontariuszy. Najwięcej, bo 18 osób, było z gdowskiej podstawówki. Wspierali nas również wolontariusze z gminy Łapanów oraz członkowie Automobilklub Galicyjski z toru Podolany „Mała Finlandia”

– podsumowała Wioleta Chmiela, szefowa gdowskiego sztabu.


Pełnym zapału i energii wolontariuszom udało się zebrać łącznie kwotę 49 501,68 zł. Można ich było spotkać zarówno w okolicy kościoła, jak i Biedronki, Delikatesów, marketu koło kościoła czy Rynku w Gdowie. Ponadto zbierali też  datki w okolicy kościoła w Niegowici, Jaroszówce oraz kaplicy w Zagórzanach. Najwięcej datków, 3403,72 zł i 1 cent na walkę z sepsą wrzucono do puszki Weroniki Drabik z Gdowa. Z grupy z Łapanowa najwięcej zebrała Julia Stalmach – 3227,96 zł oraz 50 dolarów.

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie powrócili jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odzew uczniów na propozycję wolontariatu podczas Finału WOŚP był bardzo duży. Poprzez wolontariat uczą się odpowiedzialności, rozwijają umiejętność komunikacji oraz współpracy w grupie. Mam nadzieję, że wolontariuszy nie zabraknie, ponieważ uczniowie już deklarują chęć udziału w przyszłorocznym Finale WOŚP

– dodała pani Dorota Kasprzyk, wspierająca gdowski sztab.

Do zebrania ogólnej kwoty znacznie przyczynili się także przedsiębiorcy. Z ich puszek stacjonarnych wysypano 8 948,32 zł, z czego najwięcej bo 7 760,73 zł wpłacili klienci sklepów MARKET POINT w Wieliczce i w Niepołomicach. Pozostała kwota pochodziła z puszek  z gdowskiego sklepu ARO oraz z sieci sklepów ODIDO NAXPOL w Szczytnikach, Winiarach, Książnicach, Biskupicach, Pierzchowie i Nieszkowicach Małych oraz puszki stacjonarnej gdowskiego sztabu.  

Podobnie jak w ubiegłym roku, Finał zakończono światełkiem do nieba, przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, siedzibie sztabu.

31. Finał WOŚP zagrał pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Do zobaczenia za rok! SIE MA! 

 

 

 

 

 

 

Foto: Mój Gdów, Centrum Kultury w Gdowie. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content