GDOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI. ZAPRASZAMY.

Parking obok Szkoły Muzycznej w Gdowie, remizy OSP Gdów oraz placu targowego w Gdowie – z tych miejsc wyruszą z tym roku 3 orszaki Gdowskiego Orszaku Trzech Króli pod hasłem „NICHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA!”.

Mimo, że miejsca rozpoczęcia wędrówki uległy zmianie w stosunku do roku poprzedniego, to jedno pozostaje niezmienne – celem wędrówki mieszkańców całej gminy Gdów będzie oddanie pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowi w stajence usytuowanej na parkingu obok kościoła w Gdowie.

Dla przybyłych organizatorzy przygotowali inscenizację bożonarodzeniową a także słodki poczęstunek i ciepłą herbatę. Mieszkańcy z parafii z Gdowa szczególnie zaproszeni są do orszaku niebieskiego, niegowickiej do zielonego, z parafii Jaroszówka oraz pozostałych miejscowości do czerwonego, można oczywiście dołączyć do dowolnego wybranego. Tradycyjnie w miejscach zbiórek zostaną rozdane śpiewniki, korony oraz balony. Jednocześnie Organizatorzy przypominają o trwającym konkursie on-line na najpiękniejszy strój orszaku – należy się pospieszyć, gdyż zgłoszenia należy przesłać do czwartku.

W imieniu Organizatorów: Gminy Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafii Narodzenia NMP w Gdowie, Parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce serdecznie zapraszamy Mieszkańców gminy, społeczności szkolne, grupy kolędnicze,  organizacje społeczne oraz wolontariuszy na Gdowski Orszak Trzech Króli – „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” w piątek 6 stycznia 2023 r.. Mile widziane stroje regionalne, królewskie, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków a także akcenty w kolorach orszakowych oraz związane z danym kontynentem. Jednocześnie zachęcamy do wysłania do 4 stycznia zgłoszenia na konkurs on-line na najpiękniejszy strój Gdowskiego Orszaku Trzech Króli.

6 stycznia w kierunku stajenki z Świętą Rodziną (na parkingu przy kościele w Gdowie) z różnych miejsc podążać będą 3 orszaki.

Orszak Afrykański króla Baltazara („niebieski”) zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie (dawnej szkoły podstawowej, ulica Myślenicka 2). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską.

Orszak Azjatycki króla Melchiora („zielony”) zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu za budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie (ulica Bocheńska 1155). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy przemaszerują ulicą Bocheńską i Łapanowską.

Z kolei Orszak Europejski króla Kacpra (czerwony”) podobnie jak w ubiegłym roku zbierze się na placu targowym w Gdowie (Targowisko „Mój Rynek”) o godzinie 14:15. Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników wyruszy w kierunku stajenki ulicami Targową, Łapanowską i Młyńską.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane około godziny 14.50, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie, o godzinie 15:00, odbędzie się inscenizacja jasełkowa

– zachęcają Organizatorzy. 

Więcej na temat konkursu na najpiękniejszy strój orszaku można przeczytać na stronie  https://www.ck.gdow.pl/aktualnosci/konkurspiekniejszy-stroj-orszaku-trzech-kroli-2023-na-naj/ .

Zachęcamy do udziału, wspólnego kolędowania i wędrówki w kierunku szopki z Świętą Rodziną. NIECHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA!

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content