Gdowska biblioteka organizuje zbiórkę książek, gier i materiałów plastycznych chcąc wesprzeć kobiety i dzieci z Ukrainy przebywające u mieszkańców Gminy Gdów

Na teren Gminy Gdów przybywa coraz więcej mieszkańców z objętej wojną Ukrainy, by tu znaleźć schronienie. W nowej rzeczywistości, ugoszczeni przez mieszkańców Gdowa i innych sołectw, próbują odetchnąć od trudu wojny. 

– Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie w obliczu wielkiego nieszczęścia, jakim jest wojna, chcąc wesprzeć kobiety i dzieci z Ukrainy przebywające u mieszkańców Gminy Gdów, organizuje zbiórkę książek w języku ukraińskim (szczególnie literatury dla dzieci), rozmówek polsko-ukraińskich, gier planszowych i towarzyskich, puzzli, materiałów plastycznych (kredki, farby, flamastry, plastelina, bloki, kolorowanki, nożyczki, kleje, papiery kolorowe, naklejki itp.). Zebrane dary trafią do rodzin z Gminy Gdów, które przyjęły uciekających z Ukrainy – informują pracownicy gdowskiej biblioteki.

Zachęcamy do wsparcia tej interesującej akcji. Niewątpliwie lektura książek w ojczystym języku czy tworzenie prac plastycznych umilą najmłodszym odnalezienie się w nowej rzeczywistości i sprawią dużo radości. 

Przypomnijmy, że zbiór najważniejszych i przydatnych informacji dotyczących pobytu mieszkańców Ukrainy w naszej Gminie można znaleźć T U T A J. Osoby udzielające schronienia na terenie gminy Gdów powinny jednak pamiętać o uzupełnieniu FORMULARZA INFORMACYJNEGO. Dane zawarte w formularzu są niezbędne do podejmowania działań przez Urząd Gminy Gdów. Formularz można uzupełnić T U T A J.

Foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content