Gdowscy Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie podpaleń

 

Wieliccy kryminalni i policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali 21-latka, podejrzanego o dokonanie podpaleń na terenie powiatu wielickiego. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Wieliccy kryminalni  i policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie pracowali nad sprawą pożarów, do których doszło na terenie gm. Biskupice we wrześniu oraz w październiku br. Jak ustalono, pożary były wzniecane najczęściej w późnych godzinach nocnych. Straty poniesione wskutek podpaleń stert słomy, stodół (w których znajdowały się maszyny i urządzenia rolnicze) oraz opuszczonych budynków, przekroczyły 100 tys. zł. Miejsca zdarzeń zostały poddane oględzinom z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Intensywne, żmudne czynności operacyjne i procesowe pozwoliły na wytypowanie sprawcy tych podpaleń. 13 października br. policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Materiał dowodowy zgromadzony w postępowaniu pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów uszkodzenia mienia poprzez umyślne podłożenie ognia.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: https://wieliczka.policja.gov.pl/

zdj. PSP Wieliczka oraz OSP Łazany

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content