Gdów. Pierwsza Msza Święta Księdza Damiana Obrała

Około godziny 12:00 wierni przywitali Neoprezbitera, który wraz z najbliższymi, duchownymi oraz Paniami z KGW przyjechał bryczką pod kościół w Gdowie. Następnie w specjalnie przygotowanej procesji odbył się przemarsz do gdowskiej świątyni, by tam ks. Damian Obrał odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą.

Wszystko co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą podzielisz się z potrzebującymi. Pielęgnuj w sobie uśmiech i nie zatrać nigdy poczucia humoru. Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi, a on okaże Tobie prawdę i obdarzy swoim błogosławieństwem. – powiedział Jan Obrał – sołtys Zagórzan, składając życzenia duchownemu. Prymicjantowi życzenia złożyli również przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, Siostry Zakonne, Wójt Gminy Gdów, Szkoła Podstawowa ze Zręczyc, Zespół Szkół w Gdowie, Duszpasterstwo TALENT, Krąg Biblijny, Dzieci Komunijne, Margaretki i inni.

Rozpoczynało nas 41. Do święceń przystąpiło 25 osób. Dzisiejszy dzień jest dziękczynieniem za Dar Kapłaństwa. Muszę się przyznać, że od wczoraj we mnie w środku są dwa sprzeczne uczucia. Z jednej strony wielkie dziękczynienie za to, że Pan Bóg mnie powołał, za to, że dał mi dar Kapłaństwa, bo naprawdę niczym sobie na to nie zasłużyłem. Dziękuję mu za to miłosierne spojrzenie na moją osobę. A z drugiej strony wielka obawa w stosunku do przyszłości – jakim będę  kapłanem i jak się moje życie potoczy.(…) Moi drodzy. Bardzo proszę o modlitwę za mnie. Ja tę swoją pierwszą Mszę Świętą chciałbym ofiarować za Was wszystkich jako wielkie dziękczynienie za te dobro, które otrzymałem od Was – powiedział ks. Damian podczas swojego pierwszego przemówienia do wiernych zgromadzonych w kościele w Gdowie.

W trakcie Mszy homilię wygłosił ks. Wojciech Baran, który dokładnie rok temu otrzymał Święcenia Kapłańskie. Po Mszy Ks. Damian pobłogosławił oraz podziękował za Dar Kapłaństwa swoim rodzicom oraz siostrze, kapłanom, klerykom, siostrom zakonnym, służbie ołtarza oraz najbliższej rodzinie.
Na zakończenie wierni zebrali się wokół kościoła tworząc ,,wianek”. Następnie zebrani otrzymali specjalne błogosławieństwo poprzez nałożenie rąk przez Neoprezbitera ks. Damiana Obrała.

Ks. Damian Obrał pochodzi z Zagórzan, uczył się w Szkole Podstawowej w Zręczycach, a następnie w  Liceum Ogólnokształcącym w Gdowie. W czasie nauki w seminarium odbył roczną praktykę duszpasterską w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz. Od września jego pierwszą Parafią jako nowo wyświęconego Księdza będzie Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej k. Jabłonki.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content