Gdów Edukacyjną Gminą Małopolski 2019!

Od lat stawia na rozwój swoich mieszkańców, realizując ciekawe projekty promujące ideę uczenia się przez całe życie oraz przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu– tak naszą gminę jako laureata nagrody Grand Prix jubileuszowej 10. edycji plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski opisuje serwis malopolska.pl.

 

W dniu wczorajszym w krakowskim Teatrze Variété odbyła się gala „Rozwiń swoją gminę”, w czasie której poznaliśmy zwycięzców plebiscytu oraz lokalnych liderów uhonorowanych tytułem Ambasadora Bilansu Kariery 2019. Nagrody zwycięzcom wręczyli: wicemarszałek Tomasz Urynowicz oraz radna województwa Marta Mordarska. Tytuł Ambasadora Bilansu Kariery 2019 otrzymała m.in Pani Brygida Domagała z Koła Gospodyń Wiejskich w Fałkowicach, która była pomysłodawcą łąki kwietnej. Okolicznościowe podziękowanie otrzymała także Kazimiera Ruman – sołtys Fałkowic.

Przyznanie tytułu Ambasadora Bilansu Kariery jest miłym zaskoczeniem- mówi Pani Brygida- Jest to impuls do dalszego działania:) Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wspierają nasze pomysły i wszystkim, którzy brali i biorą udział w pracach na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Kapituła doceniła w działaniach naszej gminy przede wszystkim budowanie poczucia wspólnoty oraz angażowanie osób w różnym wieku w nietuzinkowe działania propagujące ekologię, a także dbanie o rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców i zaangażowanie w propagowanie poradnictwa zawodowego. Nagroda została przyznana za realizację projektów: „Łąka kwiatów miododajnych w Fałkowicach”, „Gminne Święto Niezapominajki” oraz „Wiem więcej czyli szkolenia ważne dla mieszkańców i organizacji społecznych”.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Dziękujemy także Wam, za oddanie głosów na naszą gminę w głosowaniu internetowym. To one obok oceny Kapituły zdecydowały o zwycięstwie Gdowa.

zdj. Mój Gdów

Biuro Prasowe UMWM/WUP w Krakowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content