Gala Laureatów jubileuszowego przeglądu teatralnego RAMPA 2018

25 maja o godz. 12.00 rozpoczęła się gala finałowa kończąca „X Młodzieżowe Spotkania Teatralne Rampa 2018” oraz „V Dziecięce Spotkania Teatralne  Rampa Junior 2018”.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ świętowaliśmy 10-lecie. Jubileusz odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gdów pana Zbigniewa Wojasa.

Na wstępie pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, uczestników przeglądu, nauczycieli, opiekunów grup teatralnych, a następnie zaprosiła na występ Laureatów nominowanych do uroczystej gali.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać kunszt aktorski grupy DramaArt z PC KZiU  w Wieliczce, która wystąpiła w spektaklu „Na pełnym morzu” oraz  „Nietutejszych” z X LO w Krakowie w spektaklu „Niedorośli”. Występ najmłodszych aktorów ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach rozbawił widzów, „Ananasy z czwartej klasy”, bo o nich mowa zaprezentowały spektakl zatytułowany „Zabawa w śpiącą królewnę”. Każdy z występów został nagrodzony dużymi brawami.

Jubileuszowa Gala była również okazją do tego, żeby podziękować grupom teatralnym, oraz Instruktorom za zaangażowanie i wytrwałą pracę, która zaowocowała sukcesami na przestrzeni minionych 10-lat.
„Miło znów wejść na tą samą scenę po 10 latach” mówił jeden z członków grupy teatralnej, która prezentowała się na pierwszym przeglądzie w Centrum Kultury.

Podziękowania popłynęły również w stronę pana Wójta –  Zbigniewa Wojasa, który od początku istnienia wspierał spotkania z młodzieżą w CK oraz do pani Edyty Trojańskiej – Urbanik inicjatora spotkań teatralnych.

Laureaci odebrali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz słodycze. Zdobywcy I miejsca otrzymali dodatkowo bilety wstępu do kina.
Na zakończenie na salę widowiskową wjechał wspaniały tort jubileuszowy, który wspólnie z panem Wójtem pokroili najmłodsi aktorzy.

A oto wyniki tegorocznych zmagań:
Jury w składzie: pani Alina Chechelska – Płoskonka, pani Beata Przybylska i pani Dorota Bochenek postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody:

KATEGORIA RAMPA JUNIOR
I miejsce –  Grupa teatralna URSA – „Kłamczucha” – SP w Suchorabie
II miejsce – Grupa teatralna „ANANASY Z CZWARTEJ KLASY” „Zabawa w śpiącą królewnę” – SP w Bilczycach
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia – nie przyznano
Nagrody aktorskie: Julia Zagórska – SP w Suchorabie

KATEGORIA RAMPA
I miejsce ex aequo
DRAMA ART -„Na pełnym morzu” – PCKZiU w Wieliczce,
NIETUTEJSI – „Niedorośli” – X LO w Krakowie
II miejsce – DRAMA NUMER 7 – „Opis Obyczajów” – LO w Wieliczce
III miejsce – Z DOSKOKU –  „Torba” –  SP w Niegowici
Wyróżnienie – nie przyznano

Nagrody aktorskie:
Ewelina Wajda – LO Wieliczka
Julia Gibas – SP w Niegowici,
Maciej Baran – PCKZiU w Wieliczce
Klaudiusz Stalmach – PCKZiU w Wieliczce
Jan Nowak – PCKZiU w Wieliczce
Piotr Szwed – PCKZiU w Wieliczce
Barbara Węgrzyn – SP w Bochni
Ludwika Pilch – X LO w Krakowie

Gratulujemy i dziękujemy za udział w tegorocznych Dziecięcych i Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych Rampa 2018. Do zobaczenia za rok!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content