Francuska przygoda Młodej Gdovii

W czasie, gdy piłkarski świat skierował swój wzrok w stronę Rosji, młodzi wychowankowie gdowskiej szkółki piłkarskiej wybrali kierunek zgoła przeciwny i jako jedyna polska drużyna z powodzeniem zaprezentowali się na Międzynarodowym Turnieju ”Avenir Ulrich Rame” w Challans we Francji.

12 czerwca w blisko 30-to godzinną podróż wyjechały dwie drużyny w  dwóch kategoriach wiekowych:  U11/ roczniki 2007 i 2008/ oraz U 13/ roczniki 2005 i 2006/oraz kadra szkoleniowa w składzie: Andrzej Marszałek, Krzysztof Obrał, Dariusz Mulik, Michał Ciężarek, Stanisław Wydrych oraz Artur Kasprzyk. Zawodnikom i trenerom towarzyszyła grupa najwierniejszych kibiców – rodziców, którzy zapewnili nie tylko opiekę i pomoc, ale i wspaniały doping podczas całych rozgrywek.

W tegorocznym Turnieju Avenir Ulrich Ramée uczestniczyło 65 klubów i 96 drużyn z 8 krajów: Algierii, Tunezji, Maroka, Białorusi, Polski, Ukrainy, Rumuni, Turcji oraz kluby 25 województw Francji, co daje łącznie imponująca liczbę ponad 1000 młodych zawodników. Turniej jest objęty patronatem FIFA i UEFA, a do rozegrania wszystkich meczy potrzebne jest 8 boisk i szerokie zaplecze pobytowe. Mimo, iż sam Turniej odbywał się w weekend 16-17 czerwca, gdowska reprezentacja, zakwaterowana na campingu – La Pomme De Pin, miała możliwość zaaklimatyzowania się i integracji już wcześniej.

Sportowe święto w Challans rozpoczęło się od kolorowego przemarszu wszystkich drużyn turniejowych przez miasto. Była to też doskonała okazja do promocji, a warto tutaj wspomnieć, iż Młoda Gdovia reprezentująca nasza gminę była równocześnie jedyną drużyną z Polski. Stąd barwy klubowe  przeplatały się z naszymi barwami narodowymi tworząc niepowtarzalną atmosferę zarówno dla młodych piłkarzy, którzy mogli poczuć się reprezentantami kraju, jak i dla ich trenerów i opiekunów.

Udział w Turnieju był dla młodych zawodników nie tylko przygodą, rywalizacją z rówieśnikami z innych krajów, ale także możliwością obserwacji i zdobywania nowych umiejętności.

Za pomoc w organizacji środków na wyjazd chcieliśmy podziękować:

Wójtowi Gminy Gdów – Panu Zbigniewowi Wojasowi, Krakowski Bank Spółdzielczy, Małopolski Bank Spółdzielczy, Hurtowania „AGA”, GS Samopomoc Chłopska, Wielicki podokręg Piłki Nożnej w szczególności Panu Prezesowi Andrzejowi Strumińskiemu, Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Szkółka Piłkarska Młoda Gdovia

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content