Firma Chomik wyróżniona przez Forbesa

Firma Chomik – największy pracodawca w Gdowie i jeden z liderów branży Dom&Ogród – otrzymała wyróżnienie Forum Firm Rodzinnych 2021 miesięcznika Forbes. Wręczenie nagród laureatom rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych „Forbesa” odbyło się podczas gali w Hotelu Starym w Krakowie.

To osobisty wielki sukces Prezesa Marka Świeżego, założyciela firmy, która zaczynała jako hurtownia słoi szklanych, a obecnie jest firmą handlową działającą na rynku międzynarodowym z portfolio produktów sięgającym ponad 10 tysięcy wzorów. Firma poszerzyła zakres swojej działalności z przetwórstwa także na branżę Dom & Ogród, w której stała się jednym z krajowych liderów.

Produkty swoich marek m.in. GardenLine, CookLine i Cleanline, sprowadza z całego świata i handluje nimi w Polsce i Europie. Dzięki dotychczasowym inwestycjom dysponuje własną powierzchnią magazynowa 7700 m2, na której mieści się ponad 12 tysięcy miejsc paletowych i planowana jest budowa kolejnych hal. W siedzibie firmy znajdują się wzorcownie produktowe, które mieszczą się na powierzchni 4000 m2. Kontrahenci mogą w nich znaleźć szeroki wybór produktów w kategoriach: akcesoria i meble ogrodowe, przetwórstwo, artykuły gospodarstwa domowego, meble czy ozdoby sezonowe.

Firma Chomik była już pięciokrotnie uhonorowana Diamentami Forbesa. Pierwszy otrzymała już w 2010 roku. Obecne wyróżnienie jest dedykowane firmom rodzinnym.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content