Fiesta Balonowa, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej, Dzień Dawcy Szpiku- czeka nas aktywny weekend

Już dziś rozpoczyna się czwarta Fiesta Balonowa. Pierwsze starty zaplanowane są na godzinę 19.00 z boisk przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Jeśli pogoda pozwoli, kolejne starty odbędą się sobotę i w niedzielę ok 5.30 i jutro ok. 19.00. Balony, które polecą rano wystartują z Zarabia w Gdowie. Szczegóły na plakacie.

Jutro rozpoczynają się także Dni Sportu w Gdowie. Na pierwszy dzień zaplanowano I międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Brylanty z Gdowa”, którego organizatorem jest LKS Gdovia Gdów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9, na kompleksie boisk przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. W programie m.in: przemarsz drużyn ulicami Gdowa w rytmie samby, rozgrywki drużyn, wystawa archiwalnych fotografii LKS Gdovia.

Także jutro Panie z Kół Gospodyń Wiejskich spotkają się na corocznej majówce, a Koło Gospodyń Wiejskich z Podolan zaprasza do „Kina pod Chmurką”. Szczegóły na plakacie.

Przypominamy także, że w każdą sobotę otwarte jest targowisko Mój Rynek nad Rabą, gdzie można zaoaptrzyc się w lokalne produkty.

Niedziela to zakończenie Fiesty Balonowej i Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej połączony z akcją charytatywną „Dzień Dawcy Szpiku w Gdowie”.

Niedzielny Piknik odbędzie się na Błoniach na Zarabiu w Gdowie. Już od godziny 12.00 na strefach rekreacyjnych będzie można wziąć udział w zajęciach z instruktorami. Zaplanowane są zabawy z piłką nożną, turniej badmintona, siatkówka dla najmłodszych, a także zajęcia na siłowni plenerowej.

Od godziny 14.15 będzie można skorzystać z porad i konsultacji w mobilnych gabinetach lekarskich, dokonać pomiaru cukru i ciśnienia oraz wspólnie poćwiczyć z klubami sportowymi z naszej gminy. Jak co roku odbędzie się Marsz po Zdrowie a  nowością będzie Rodzinny Przejazd Rowerowy oraz Olimpiada Rodzinna. Na wszystkich czeka wiele atrakcji m.in.: porady dietetyczne, dmuchańce dla dzieci, strefa ekodoradcy, stoisko z produktami Koła Gospodyń Wiejskich, spirobus, a także otwarte treningi: teakwondo, kickboxingu, tenisa stołowego i piłki nożnej.

W ramach Pikniku Zdrowia Centrum Wolontariatu z Podolan przeprowadzi Dzień Dawcy Szpiku. Zachęcamy wszystkich między 18 a 55 rokiem życia do zarejestrowania się do bazy DKMS, w ten sposób możemy uratować życie osobie chorej na nowotwory krwi. Wszelkie informacje na temat akcji i dawstwa można znaleźć na stronie DKMS i na naszym portalu.

A już w przyszłym tygodniu Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content