Festyn Rodzinny w Pierzchowie

W pogodną niedzielę mieszkańcy Pierzchowa i przybyli goście wspólnie bawili się na Festynie Rodzinnym. Piknik zorganizowano w ramach Narodowego Programu Szczepień #szczepimysiezkgw, stąd profesjonalny zespół medyczny wykonywał szczepienia przeciw COVID-19.  Zaszczepiono 23 osoby, które otrzymały upominki.  

Tradycyjnie częstowano słynną grochówką pierzchowską, a także chlebem wiejskim ze smalcem, goframi, ciastem oraz kawą.  Chętni mogli także nabyć watę cukrową, popcorn oraz lody.

Uczniowie szkoły podstawowej przypomnieli dorobek artystyczny poetek pochodzących w Pierzchowa Ś.P. Genowefy Chmielek oraz Stanisławy Michałek. Recytowali także wiersze ŚP. Ireny Woźniak z Fałkowic.

Nie mogło zabraknąć ludowych melodii, które zagrała Kapela Zręczycka pod przewodnictwem pani Hanny Dziewońskiej. Członkinie KGW Pierzchów zaprosiły do występów na scenie także zespół „TABOR” działający przy Klubie Seniora w Piekoszowie w powiecie kieleckim. Na pamiątkę otrzymały od nich wyhaftowany obraz, który zawiśnie w odnowionej siedzibie koła oraz upominki. Same zaś przekazały torby na zakupy, smycze na klucze oraz długopisy z logo KGW Pierzchów. Materiały promocyjne gminy występującym artystom wręczył także Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak, który wziął także udział w jednym z konkursów.

Do Pierzchowa przyjechały także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rykoszyna, w strojach ludowych ziemi kieleckiej.

Uczestnicy pikniku mogli sobie przypomnieć jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, dzięki pokazowi ratownictwa medycznego wykonanemu przez druhów z OSP Pierzchów. Chętni mogli przejechać się gdowskim meleksem strażackim oraz spisać się w spisie powszechnym. Na dzieci czekała specjalnie wyznaczona strefa zabaw, a w niej dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulami, piłka nożna itp. oraz konkursy.

Osoby doskonale znające historię Pierzchowa i postać generała Jana Henryka Dąbrowskiego mogły sprawdzić swą wiedzę w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Na zakończenie pikniku wspólne biesiadowano przy muzyce.

Organizatorzy Festynu dziękują za wsparcie przy przygotowaniu wydarzenia Gminie Gdów, Centrum Kultury w Gdowie , OSP Gdów oraz licznym sponsorom.

Organizatorami Festynu Rodzinnego w Pierzchowie byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie, Sołtys sołectwa Pierzchów Józef Kostuch wraz z Radą Sołecką, Ochotnicza Straż Pożarna w Pierzchowie oraz Szkoła Podstawowa w Pierzchowie.

Pełna fotorelacja na stronie KGW Pierzchów na Facebooku.

 

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content