Ferie w Muzeum

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Ferie w Muzeum, które odbędą się online, w okresie od 4 do 15 stycznia 2021 r. Udział w nich jest bezpłatny.

We wtorki i czwartki o godz. 10.00 i 12.00 zajęcia skierowane są do rodzin a w pozostałe dni tygodnia – poniedziałki, środy i piątki – do grup zorganizowanych.

Tematy spotkań:

Z notatnika górnika – 5.01 (wtorek)

Jak wygląda dzień pracy górnika? Czy dla wszystkich jest taki sam? Od czego się rozpoczyna? Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się co górnik powinien posiadać ze sobą podczas pracy, poznają narzędzia jakie stosuje na co dzień, a nawet wykonają jedno z nich. Podczas podróży po „górniczym świecie” każdy uczestnik sprawdzi swoje zmysły, które potrzebne są w pracy górnika.

Twarz zaklęta w kolorach – 7.01 (czwartek)

Te zajęcia zabiorą w podróż po najwspanialszych karnawałach świata. Pomogą się przygotować do karnawału jak należy J. Na zajęciach uczestnicy wspólnie wykonają piękne, kolorowe maski.

Opowieści o wielickim Zamku – 12.01 (wtorek)

Każdy zamek, pałac, baszta czy stare ruiny skrywają swoje tajemnice i sekrety.

Posiada je też wielicki zamek. Na zajęciach „Opowieści o wielickim Zamku” uczestnicy odkryją je wspólnie i poznają jego historię. Zajrzą też do baszty i dowiedzą się do czego służyła kiedyś i co kryją jej piwnice…

Górnik dawnej kopalni – 14.01 (czwartek)

Kopalnia soli w Wieliczce, to miejsce magiczne i tajemnicze, pełne podziemnych wyrobisk i krętych chodników. Twórcami tych wielickich podziemi byli górnicy, którzy w pocie czoła wydobywali solny skarb. Wędrując przez kopalnię uczestnicy poznają ich pracę oraz dowiedzą się jakie zadania mieli do wykonania. Poznają różne zawody górnicze: kopacz, trybarz, walacz, czy wozacz. Dowiedzą się również o zagrożeniach, które „czaiły” się na nich pod ziemią. Poznają też bliżej Skarbnika – dobrego ducha kopalni! Na zakończenie wykonają godło górnicze.

Rezerwacja: m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content