Euro razy dwa- brawo Polacy

Za nami Euro 2016 we Francji, o którym wszyscy wiemy, bowiem od miesiąca był to jeden z ulubionych i najczęstszych tematów pojawiających się w mediach. Wczoraj odbył się wielki finał, w którym gospodarze turnieju zostali pokonali przez Portugalczyków- drużynę która wyeliminowała nas w fazie ćwierćfinałów. Było to trzecie euro w historii polskiej piłki nożnej, i zdecydowanie najlepsze. Piłkarze zaprezentowali się w dobrej formie, ostatecznie zakończyli turniej na wysokiej siódmej pozycji. To drużyna, która nie przegrała ani jednego meczu, a o naszym odpadnięciu zadecydowały rzuty karne. Na swoim koncie mamy dwa zwycięstwa i trzy remisy. Gratulujemy naszym zawodnikom postawy i liczymy, że kolejne turnieje będą równie emocjonujące co Euro w wykonaniu naszych piłkarzy.

Trochę mniej zauważone, zapewne przez fazę finałową mistrzostw piłkarskich, w dniach od 6 do 10 lipca odbyły się w Amsterdamie Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Turniej okazał się dla nas wyjątkowo ekscytujący i szczęśliwy. Aż sześć razy zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, na szyjach polskich sportowców powieszono 5 medali srebrnych i 1 brązowy. To historyczne osiągnięcie, bowiem po raz pierwszy wygraliśmy klasyfikację medalową. I choć w liczbie medali wyprzedziła nas Wielka Brytania i Niemcy, którzy zdobyli po 16 krążków, to 6 medali złotych postawiło nas na czele tabeli.

12 przywiezionych medali pozwala nam z wielkim optymizmem patrzeć w przyszłość i czekać na rozpoczęcie największej sportowej imprezy, Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Nasi bohaterowie z Amsterdamu:

Piotr Małachowski- złoto-(rzut dyskiem)

Karol Hoffmann- srebro (trójskok)

Anita Włodarczyk- złoto (rzut młotem)

Robert Sobera – złoto (skok o tyczce)

Joanna Linkiewicz – srebro (biegu na 400 m ppł)

Angelika Cichocka- złoto (bieg 1500 m)

Paweł Fajdek- złoto (rzut młotem)

Wojciech Nowicki -brąz (rzut młotem)

Michał Haratyk -srebro  (pchnięcie kulą)

Adam Kszczot – złoto (bieg na 800 m)

Marcin Lewandowski -srebro (bieg na 800 m)

męska sztafeta w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko- srebro (4×400 m)

 

Gratulujemy!!

63491-flaga-polski

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content