Etap Gminny Konkursu matematycznego „Rachmistrz” rozstrzygnięty!

W dniu 09 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Zręczycach, odbył się Gminny Etap Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”, w którym brali udział uczniowie z 10 szkół podstawowych Gminy Gdów. Konkurs Gminny był poprzedzony eliminacjami klasowymi i szkolnymi. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do współzawodnictwa, posiadali szeroką wiedzę i doskonałe umiejętności matematyczne.

W kategorii klas VII była bardzo zacięta rywalizacja pomiędzy uczniem ze szkoły w Jaroszówce- Filipem Niepsujem oraz uczennicą ze szkoły w Gdowie- Karoliną Kursą. Drugiego v-ce Rachmistrza udało się wyłonić dopiero po drugiej dogrywce.

Wyniki rywalizacji:
Klasa IV
„Rachmistrz” – Dudzik Wiktoria, SP Niegowić
„V-ce Rachmistrz” – Mosur Franciszek, SP Winiary
„V-ce Rachmistrz” – Lechowicz Bartłomiej, SP Gdów

Klasa V
„Rachmistrz” – Gumułka Gabriela, SP Zręczyce
„V-ce Rachmistrz” – Gomółka Krystian, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz” – Kulig Adrian, SP Gdów

Klasa VI
„Rachmistrz” – Rybak Maciej, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz” – Podolak Kamil, SP Gdów
„V-ce Rachmistrz” – Hyży Kinga, SP Zręczyce

Klasa VII
„Rachmistrz” – Biernat Witold, SP Bilczyce
„V-ce Rachmistrz” – Hodoń Magdalena, SP Winiary
„V-ce Rachmistrz” – Kursa Karolina, SP Gdów

W uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu, uczestniczyła Pani mgr Julita Natkaniec Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty, która złożyła gratulacje najlepszym matematykom, wręczyła im nagrody ufundowane przez tę instytucję oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Finał gminny zorganizowała Pani mgr Anna Toczek-Kieca, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Zręczycach, pełniąca obowiązki Koordynatora Gminnego, wspólnie z nauczycielami matematyki z pozostałych szkół podstawowych.
Organizatorzy konkursu składają podziękowania Pani Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty za ufundowanie nagród oraz nauczycielom matematyki z innych szkół za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu etapu gminnego.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content