Eliminacje gminne halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców

W dniu 11.10.2016 r. Gminny Szkolny Związek Sportowy w Gdowie był organizatorem eliminacji gminnych w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. W zawodach, które odbyły się w Książnicach dla Szkół Podstawowych wzięło udział 8 szkół podstawowych, a dla Gimnazjów zawody odbyły się w Niegowici, gdzie rywalizowały 2 gimnazja. W rywalizacji szkół podstawowych, zawody rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie zwycięzcy grup w rundzie finałowej wyłonili najlepszą drużynę dziewcząt ze szkół podstawowych.

Na podium stanęły uczennice:

            1 miejsce: S.P. w Niegowici

            2 miejsce: S. P. w Wiatowicach

            3 miejsce: S. P. w Szczytnikach

Zespół ze szkoły podstawowej z Niegowici będzie reprezentował gminę Gdów w etapie powiatowym, 26.10.2016 r. w Kłaju

W eliminacjach Gimnazjady rywalizowały obydwa gimnazja z gminy Gdów, zarówno w  kategorii dziewcząt jak i chłopców. Wyniki spotkań pomiędzy dziewczętami i chłopcami:

Dziewczęta

Gimnazjum w Niegowici – Gimnazjum w Gdowie               3:2

Chłopcy

Gimnazjum w Niegowici – Gimnazjum w Gdowie               8:3

Zespoły z Gimnazjum z Niegowici awansowały do etapu powiatowego i w dniach 18 i 19.10.2016 r. reprezentowały gminę Gdów w zawodach powiatowych w Kłaju. Zespół dziewcząt zdobył na tych zawodach III miejsce, natomiast chłopcy zdobyli miejsce II. Gratulujemy.

20.10.2016 r. rywalizowały zespoły chłopców ze szkół podstawowych oraz  zespoły dziewcząt i chłopców z klas I gimnazjów. Zawody te odbyły się po raz pierwszy na nowo otwartej hali sportowej przy Gimnazjum w Gdowie. Zespoły miały okazję rywalizować na pełnowymiarowym boisku co przynosiło sporo radości zawodnikom i powodowało jeszcze większe zaangażowanie. W zawodach wzięło udział 9 szkół podstawowych i 2 gimnazja. Rywalizacja wśród chłopców ze szkół podstawowych odbywała się w trzech grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy z grup natomiast rywalizowali o miano najlepszej drużyny chłopców ze szkół podstawowych gminy Gdów. Poniżej poszczególne wyniki uzyskane w grupach:

Końcowa kolejność zespołów chłopców ze Szkół Podstawowych (IMS):

            1 miejsce: S.P. w Gdowie

            2 miejsce: S. P. w Bilczycach

            3 miejsce: S. P. w Zręczycach

Drużyna chłopców z Gdowa awansowała do etapu powiatowego, który odbędzie się 27.10.2016 r. w Kłaju. Życzymy powodzenia.

            Uczniowie i uczennice klas I gimnazjów z Niegowici i Gdowa, rywalizowali równie zaciekle jak ich młodsi koledzy, a wyniki kształtowały się następująco:

Zespoły chłopców z kl. I :

Gimnazjum z Niegowici – Gimnazjum w Gdowie   0:1

Zespoły dziewcząt z kl. I :

Gimnazjum z Niegowici – Gimnazjum w Gdowie   2:1

Serdecznie gratulujemy sukcesów zwycięzcom a wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i rywalizacji na prawdziwie wysokim poziomie. Cieszymy się, że sport przynosi Wam tyle radości i uśmiechu, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziecie walczyć o dobry wynik i pokonywać swoje słabości w walce sportowej. Niech duch Fair Play zawsze towarzyszy waszej rywalizacji. Cieszymy się także, że młodzież szkolna z gminy Gdów może wreszcie korzystać z tak pięknego obiektu jakim jest nowa hala sportowa w Gdowie. Mamy nadzieję, że dotychczasowe wysokie wyniki uzyskiwane przez gminne szkoły będą jeszcze lepsze za sprawą coraz lepszej bazy sportowej.

Grzegorz Piętak

Gminny Szkolny Związek Sportowy W Gdowie

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content